المانیتور خبر داد

احتمال صدور مجوز آمریكا برای فروش هواپیما به ایران

احتمال صدور مجوز آمریكا برای فروش هواپیما به ایران كار و درآمد: یك پایگاه خبری آمریكایی به نقل از یك منبع ایرانی ادعا نمود كه وزارت خزانه داری آمریكا مجوز لازم برای فروش چند هواپیما از یك شركت كانادایی به ایران را صادر كرده است.


به گزارش كار و درآمد به نقل از ایسنا، به نقل از پایگاه خبری المانیتور، اكنون تردیدهایی در مورد اینكه آیا دفتر كنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری آمریكا (OFAC) به شركت كانادایی بمباردیه كه در حوزه ساخت و طراحی تجهیزات هواپیمایی فعالیت دارد، مجوز لازم برای فروش هواپیماهای مسافربری به ایران را صادر كرده است. در صورت صحت این مورد این اولین مجوز وزارت خزانه داری آمریكا در دولت ترامپ خواهد بود. آن هم زمانی كه تهران تلاش می كند تا از چالش های مالی در رابطه با توافق خرید هواپیما كه بعد از برجام به امضا رسید، عبور كند.

المانیتور به نقل از یك منبع ایرانی نوشت كه شركت بمباردیه از وزارت خزانه داری آمریكا مجوز لازم برای فروش ۱۰ هواپیمای CRJ به شركت هواپیمایی قشم را داده است.

این منبع اظهار داشت: ما و شركت كانادایی در حال بررسی پیش نویس قرارداد هستیم، اما هنوز سندی میان دو طرف ردوبدل نشده است.

به گفته او، مجوز فروش این هواپیماها از جانب OFAC اخیرا صادر گردیده است.

بر اساس این گزارش، شركت بمباردیه به درخواست المانیتور برای گفت وگو در این باره پاسخی نداد و یك سخنگوی وزارت خزانه داری آمریكا با بیان اینكه این مورد مربوط به اسناد محرمانه تجارتی این وزارتخانه است، از پاسخ به سوالی در این باره خودداری كرد.

بنابر گزارش المانیتور، در خلال دو سال قبل درخواست های صدور مجوز برای صادرات هواپیما به ایران در وزارت خزانه داری بر روی هم جمع شده است. علاوه بر شركت كانادایی بمباردیه تعداد دیگری از شركت های هواپیمایی همچون شركت های بوئینگ، ایرباس، شركت فرانسوی ایتالیاییATR، شركت برزیلی امپرائر و هم شركت هواپیمایی سوخوی روسیه با خطوط هوایی ایرانی مذاكره كرده اند.

بنابر قانون آمریكا، زمانی كه بیش از ۱۰ درصد هواپیماهای شركت های خارجی از آمریكا تامین گردد، این شركت ها نیاز دارند تا برای صادرات هواپیما چراغ سبز وزارت خزانه داری آمریكا را دریافت كنند.
1396/12/19
21:50:45
5.0 / 5
5009
تگهای خبر: شركت , صادرات , فروش
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است