نزدیك شدن تناسب جمعیت و مسكن

نزدیك شدن تناسب جمعیت و مسكن كار و درآمد: هم اكنون به ازای هر ۱۰۶ خانوار ۱۰۰ واحد مسكونی وجود دارد؛ در سال ۱۳۷۵ این رقم ۱۱۶ خانوار به ازای ۱۰۰ واحد مسكونی بوده است.


به گزارش كار و درآمد به نقل از ایسنا، بین سالهای ۱۳۷۵ تا ۱۳۹۵ تراكم خانوار به ازای واحد مسكونی از ۱.۱۵ به ۱.۰۶ رسیده كه نشان داده است در سال ۱۳۷۵ به ازای هر ۱۱۶ خانوار ۱۰۰ واحد مسكونی وجود داشته و هم اكنون این رقم به ۱۰۶ خانوار در مقابل ۱۰۰ واحد مسكونی رسیده است.

تراكم خانوار به ازای ۱۰۰ واحد مسكونی در سالهای ۱۳۷۵، ۱۳۸۵، ۱۳۹۰ و ۱۳۹۵ به ترتیب ۱۱۵، ۱۱۰، ۱۰۶ و ۱۰۶ بوده است.

هم اكنون بعد خانوار در ایران ۳.۳ و تراكم نفر در واحد مسكونی ۳.۵ است. در سال ۱۳۷۵ بعد خانوار ۴.۸۴ و تراكم نفر در واحد مسكونی ۵.۶ بوده است. این ارقام نشان داده است هم اكنون تناسب واحد واحد مسكونی به جمعیت نزدیك شده است. بر مبنای طرح جامع مسكن، دولت هدف گذاری كرده تا سال ۱۴۰۵ این تعادل را به صورت كامل برقرار كند.

در سال ۱۳۷۵ تعداد ۱۲ میلیون و ۳۹۸ هزار خانوار و ۱۰ میلیون و ۷۷۰ هزار واحد مسكونی داشته ایم. سال ۱۳۸۵ این رقم به ۱۷ میلیون و ۵۰۱ هزار خانوار در مقابل ۱۵ میلیون و ۸۵۹ هزار واحد مسكونی رسیده است. در سال ۱۳۹۰ تعداد خانوارها به ۲۱ میلیون و ۱۸۵ هزار رسیده و واحدهای مسكونی ۱۹ میلیون و ۹۵۰ هزار واحد بوده است. در سال ۱۳۹۵ نسبت خانوار به مسكن به ترتیب ۲۴ میلیون و ۱۹۶ هزار در مقابل ۲۲ میلیون و ۸۲۵ واحد مسكونی بوده است.

همان طور كه آمارها نشان داده است در سال ۱۳۷۵ با كمبود یك میلیون و ۶۲۸ هزار واحد مسكونی مواجه بوده ایم كه این رقم در سال ۱۳۹۵ به رقم یك میلیون و ۳۷۱ هزار كسری مسكن نسبت به خانوار رسیده كه از آن حكایت می كند عرضه هنوز كمتر از تقاضا است.
1397/01/06
13:22:15
5.0 / 5
5470
تگهای خبر: مسكن
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است