بخشنامه دستمزد ۹۷ كی ابلاغ می شود؟

بخشنامه دستمزد ۹۷ كی ابلاغ می شود؟ كار و درآمد: نماینده كارگران در شورای عالی كار اظهار داشت: ابلاغ بخشنامه دستمزد ۱۳۹۷ به سراسر بنگاهها پس از نهایی شدن میزان افزایش سایر سطوح مزدی خواهد بود.علی خدایی در گفت وگو با ایسنا، اظهار نمود: افزایش حداقل دستمزد كارگران سال قبل در جلسه آخر شورای عالی كار به تصویب رسید، ولی افزایش سایر سطوح مزدی هنوز نهایی نشده و متولی این قضیه وزارت كار است.

وی درباره میزان افزایش سایر سطوح مزدی اظهار داشت: آخرین پیشنهاد ما در روند مذاكرات سال قبل برای افزایش سایر سطوح مزدی این بود كه سایر سطوح مزدی ۱۲ درصد به اضافه روزانه ۲۴۱۸ تومان افزایش پیدا كند و دولت در این زمینه باید تصمیم بگیرد.

نماینده كارگران در شورای عالی كار اضافه كرد: ممكن است دولت بخواهد در این خصوص جلسه ای برگزار كند، ولی اعتقاد ما این است كه به جلسه جدید نیازی نیست و ما پیشنهاد خویش را مطرح كرده ایم.

خدایی ابلاغ بخشنامه دستمزد سال ۱۳۹۷ به بنگاههای سراسر كشور را منوط به تصمیم گیری در مورد افزایش سایر سطوح مزدی و نهایی شدن آن دانست.

شورای عالی كار در آخرین جلسه دستمزد خود در اسفند سال گذشته، با افزایش ۲۰ درصدی حداقل مزد كارگران برای سال ۱۳۹۷ موافقت نمود و حداقل دستمزد را از ۹۳۰ هزار تومان به یك میلیون و ۱۱۶ هزار تومان افزایش داد.

این شورا در مورد افزایش بن خواربار و حق مسكن مصوبه ای نداشت و در مورد درصد افزایش سایر سطوح مزدی هم مقرر شد تصمیم گیری به پس از تعطیلات عید موكول شود.
1397/01/16
21:13:41
5.0 / 5
5086
تگهای خبر: كارگر
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است