مهر گزارش می دهد؛

چشم انداز بازار كار در سال ۹۷، جزئیات تولید بیش از یك میلیون شغل

چشم انداز بازار كار در سال ۹۷، جزئیات تولید بیش از یك میلیون شغل كار و درآمد: پیش بینی می گردد در سال پیش رو ۸۳۸ هزار نفر متقاضی جدید شغل وارد بازار كار شود كه در همین راستا هم دولت تولید بیش از یك میلیون شغل را برای سال ۹۷ هدف گذاری كرده است.به گزارش كار و درآمد به نقل از مهر، رئیس جمهور در جریان تدوین سیاست ها و راهبردهای اصلی لایحه بودجه ۹۷ كه به دستگاه های اجرایی كشور ابلاغ نمود، تغییر رویكرد بودجه ریزی دستگاه ها به «رشد اقتصادی فراگیر، اشتغال زا و ضدفقر» را بعنوان ماموریت ویژه دستگاه های اجرایی تعیین كرد.
برنامه دولت برای اشتغالزایی و غلبه بر بیكاری بعنوان یكی از ابرچالش های اقتصادی از سال قبل در قالب «برنامه اشتغال فراگیر» مصوب ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی و هیأت وزیران تعریف شد كه بر همین مبنا نیز، برای سال ۹۷ تولید بیش از یك میلیون شغل هدف گذاری شده است.
به نظر می رسد این هدف گذاری در سایه نامگذاری امسال از جانب رهبر انقلاب بعنوان سال پشتیبانی از كالای ایرانی قابل دستیابی خواهد بود چون كه پشتیبانی از كالای ایرانی با استفاده از كاهش مصرف كالای خارجی و قاچاق می تواند منجر به رونق تولید داخلی و تولید فرصت های شغلی جدید در بخش های مختلف اقتصادی شود.
طبق برآوردهای سال قبل سازمان برنامه و بودجه از وضعیت بازار كار، امسال ۸۳۸ هزار متقاضی جدید شغل وارد بازار كار خواهند شد.
علاوه بر این، با عنایت به اینكه به صورت متوسط سالانه ۶۸۶ هزار به جمعیت شاغل دارای تحصیلات دانشگاهی اضافه می شود، طبق برآوردهای سازمان برنامه و بودجه، ۷۰ درصد از كل فرصت های شغلی امسال باید برای دانش آموختگان دانشگاهی تولید شود.
با این حال برای سال ۹۷ اشتغالزایی در بخش های گردشگری، صنایع دستی، سیاست های فعال بازار كار، طرح های اشتغالزایی خرد، طرح های حمل و نقل، طرح های صنعتی، طرح های كشاورزی و بخش مسكن به صورت ویژه از جانب دولت هدف گذاری شده است.
بر همین اساس، در بخش مسكن تولید ۳۰۰ هزار فرصت شغلی، در بخش حمل و نقل درون شهری ۲۲ هزار و ۳۸۰ فرصت شغلی، در حمل و نقل برون شهری ۲ هزار و ۷۵ فرصت شغلی، در بخش كشاورزی ۶۷ هزار فرصت شغلی، در حوزه گردشگری ۱۷۳ هزار شغل، در حوزه سیاست های فعال بازار كار ۲۲۱ هزار شغل، در بخش طرح های اشتغالزایی خرد ۱۲۲ هزار فرصت شغلی، در حوزه صنایع كوچك و خوشه های صنعتی اشتغالزا ۷۴ هزار و ۵۰۰ فرصت شغلی و در بخش تكمیل طرح های نیمه تمام صنعتی هم ۵۱ هزار و ۵۰۰ شغل برای سال ۹۷ پیش بینی شده است.


1397/01/19
14:35:18
5.0 / 5
5080
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است