گزارش مشاغل ماه مارچ آمریكا منتشر شد؛

كمترین رشد تعداد مشاغل آمریكا در ۶ ماه اخیر، رشد دستمزد شتاب گرفت

كمترین رشد تعداد مشاغل آمریكا در ۶ ماه اخیر، رشد دستمزد شتاب گرفت كار و درآمد: در ماه مارچ، با كم شدن تاثیر مثبت آب و هوای ملایم، اقتصاد آمریكا كمترین تعداد مشاغل را در ۶ ماه اخیر اضافه كرد، اما افزایش رشد دستمزدها، اشاره به رقابتی تر شدن بازار كار دارد.به گزارش كار و درآمد به نقل از مهر به نقل از رویترز، در ماه مارچ، با كم شدن تاثیر مثبت آب و هوای ملایم، اقتصاد آمریكا كمترین تعداد مشاغل را در ۶ ماه اخیر اضافه كرد، اما افزایش رشد دستمزدها، اشاره به رقابتی تر شدن بازار كار دارد. این می تواند به فدرال رزرو اجازه دهد نرخ بهره خویش را امسال، دفعات بیشتری افزایش دهد.
دپارتمان كار روز جمعه اعلام نمود كه با افت تعداد مشاغل در بخش های ساخت وساز و خرده فروشی، مشاغل غیركشاورزی آمریكا ۱۰۳۰۰۰ شغل افزایش پیدا كرد. این كمترین میزان افزایش ذخایر از ماه سپتامبر تا كنون است و به دنبال جهش ۳۲۶۰۰۰ شغلی در ماه فوریه رخ می دهد. این درحالیست كه اقتصاددانان پیش بینی كرده بودند در این ماه ۱۹۳۰۰۰ شغل تولید شود.
در ماه مارچ دمای هوا از سرمای شدید و چند طوفان برفی، به نرمال بازگشت. درحالی كه بازار كار آمریكا در شرایط اشتغال كامل قرار دارد، رشد مشاغل هم كندتر شده است.
رشد مشاغل ماه مارچ از میانگین ۲۰۲۰۰۰ شغل ۳ ماه گذشته خود كمتر بود و به آستانه ۱۰۰۰۰۰ شغل مورد نیاز ماهانه برای هم خوانی با نرخ رشد و جمعیت دارای سن كار، خیلی نزدیك شد.
حتی با این حال كه تعدادی از افراد شغل خویش را از دست دادند، نرخ بیكاری برای ششمین ماه متوالی در ۴.۱ درصد ثابت ماند. اما نرخ دستمزد ساعتی در این ماه با شتاب بیشتری افزایش پیدا كرد. نرخ متوسط دستمزد كه در ماه فوریه تنها ۰.۱ درصد رشد كرده بود، این ماه ۸ سنت، یا ۰.۳ درصد افزایش پیدا كرد. بدین سان افزایش سالیانه در نرخ متوسط دستمزد ساعتی، از ۲.۶ درصد در ماه فوریه به ۲.۷ درصد در ماه مارچ افزایش پیدا كرد.
اقتصاددانان می گویند كه رشد دستمزد سالیانه حداقل ۳ درصدی مورد نیاز است تا نرخ تورم به سمت هدف ۲ درصدی فدرال رزرو، افزایش یابد. امید آن وجود دارد كه با شتاب گرفتن افزایش نرخ دستمزد در نیمه دوم سال، به فدرال رزرو كمك گردد كه دفعات بیشتری نرخ بهره خویش را بالا ببرد.

1397/01/20
19:08:31
5.0 / 5
5223
تگهای خبر: اقتصاد , بازار كار , مشاغل
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است