تازه ترین اخبار از ساخت فرودگاه جدید اهواز

تازه ترین اخبار از ساخت فرودگاه جدید اهواز كار و درآمد: معاون عملیات فرودگاهی شركت فرودگاه ها از مشخص شدن زمین های فرودگاه جدید اهواز اطلاع داد و اظهار داشت: سرمایه گذار این فرودگاه تا آخر امسال انتخاب می گردد.


غلامحسین باقریان در گفت وگو با ایسنا، اظهار نمود: وزارت نفت با عنایت به بررسی هایی كه در فرودگاه اهواز داشت به این نتیجه رسید كه نیازی به استفاده از اراضی این فرودگاه ندارد؛ از این رو برنامه ریزی برای فرودگاه اهواز بار دیگر به شركت فرودگاه ها واگذار شد.

وی با اشاره به اینكه شركت فرودگاه ها پیگیری ها برای ساخت فرودگاه جدید اهواز را شروع كرده است، اضافه كرد: ما این مورد را با استاندار خوزستان در بین گذاشتیم و با استقبالی كه از جانب وی صورت گرفت، تملك اراضی لازم برای این فرودگاه انجام شده و طرح های ابتدایی آن به مراحل پایانی خود نزدیك شده است.

معاون عملیات فرودگاهی شركت فرودگاه ها درباره برنامه ریزی های صورت گرفته برای ساخت فرودگاه جدید اهواز هم توضیح داد: ما به منظور نهایی شدن امور اجرایی این فرودگاه مناقصه ای بین المللی برای مشخص شدن سرمایه گذار برگزار كردیم كه این امید وجود دارد تا آخر سال جاری این سرمایه گذار مشخص شده و كار اجرایی آغاز شود. در صورتی كه تمام مراحل طبق برنامه ریزی های انجام شده پیگیری شود می توان انتظار داشت این فرودگاه ظرف سال های آینده به بهره برداری برسد.

باقریان با اشاره به اینكه توسعه فرودگاه فعلی اهواز هم متوقف نشده است، اظهار داشت: به دنبال پیگیری های انجام شده كار ساخت ترمینال جدید فرودگاه فعلی اهواز ظرف ماه های آینده به آخر خواهد رسید تا با اضافه شدن ظرفیتی جدید از فشار بر فرودگاه اهواز كاسته شود.

به گفته وی، برای ساخت فرودگاه جدید اهواز به ۱۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است كه باید تمام آن از سوی بخش خصوصی تامین گردد.

به گزارش كار و درآمد به نقل از ایسنا، از چند سال قبل صحبت هایی در خصوص كشف ظرفیت های جدید نفتی در اراضی فرودگاه اهواز مطرح شده بود و به دنبال آن بحث انتقال این فرودگاه جدی شد.

با توجه به اشباع شدن ظرفیت فعلی فرودگاه اهواز جدای از بحث ها درباره نفت ساخت فرودگاهی جدید در این شهر از مدت ها پیش در دستور كار قرار گرفته لود.

بر اساس گفته های مدیر عامل شركت فرودگاه ها درحال حاضر فرودگاه اهواز با بیش از ۲۰۰درصد ظرفیت های خود به مسافران خدمت رسانی می كند.
1397/02/23
15:23:56
5.0 / 5
4601
تگهای خبر: سرمایه , شركت
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است