آمارهای اردیبهشت 97 نشان می دهد

كاهش قابل توجه پروازهای بین المللی ایران

كاهش قابل توجه پروازهای بین المللی ایران كار و درآمد: شركت فرودگاه ها جدیدترین آمار از وضعیت پروازها در فرودگاه های ایران را اعلام نموده كه حاكی از كاهش هفت درصدی پروازها در اردیبهشت ماه امسال است.


به گزارش كار و درآمد به نقل از ایسنا، طبق جداول انتشار یافته در دومین ماه سال 1397 فرودگاه های ایران هم میزبان 38 هزار و 200 پرواز بودند كه هرچند این آمار نشان دهنده افزایش سهم پروازهای داخلی است، اما در مجموع كاهشی هفت درصدی را نشان داده است.

همچنین دراین دوره بیش از چهار میلیون و 600 هزار مسافر در فرودگاه های ایران جابه جا شده اند و در جریان پروازهای انجام شده بیش از 42 میلیون و 500 هزار كیلوگرم بار اعزام و پذیرش شده است.

براساس آمارهای جدید میزان پروازها در قیاس با فروردین ماه هفت درصد و در قیاس با اردیبهشت ماه سال قبل 9 درصد كاهش یافته است. از نظر تعداد مسافران هم در قیاس با فروردین ماه هشت درصد و در قیاس با اردیبهشت ماه سال قبل 13 درصد كاهش مسافر به ثبت رسیده است.

جابه جایی بار هم در فرودگاه های ایران هم كاهش داشته و نسبت به ماه قبل 23 و نسبت به اردیبهشت ماه سال قبل 12 درصد كاهش را نشان داده است.

همان طور كه پیش از این اعلام شده بود فرودگاه مهرآباد هم فعال ترین فرودگاه این دوره پروازی بوده كه در آن با انجام بیش از 11 هزار و 500 پرواز حدود یك میلیون و 377 هزار مسافر جابه جا شده اند. مهرآباد در قیاس با سال قبل كاهش عملكرد داشته اما نسبت به فروردین ماه دو درصد در پروازها و شش درصد در جابه جایی مسافران افزایش فعالیت را به ثبت رسانده است.

پس از آن فرودگاه های مشهد و امام خمینی (ره) قرار دارند و فرودگاه امام خمینی (ره) توانسته در حوزه پروازهای خارجی و همینطور جابه جایی بار بهترین عملكرد را به خود اختصاص دهد. هرچند كه عملكرد این فرودگاه هم نسبت به فروردین ماه حدود 30 درصد كاهش را نشان داده است.

طبق برآوردهای صورت گرفته 83.9 درصد پروازهای اردیبهشت ماه داخلی و 13.1 درصد خارجی بودند و حدود سه درصد آنها به مقصد عتبات عالیات صورت گرفته است.

در حوزه پروازهای داخلی عملكرد حاكی از كاهش محدود پروازهاست، اما در حوزه پروازهای بین المللی پروازها نسبت به فروردین ماه امسال 25 درصد و نسبت به اردیبهشت ماه سال قبل 13 درصد كاهش یافته است.

به گزارش كار و درآمد به نقل از ایسنا، آمارهای جدید در حالی به ثبت رسیده كه در طول سال های گذشته آمار پروازی ایران همواره حاكی از یك رشد قابل تامل بود.

در طول سال های گذشته فرودگاه مهرآباد بعنوان اصلی ترین قطب پروازهای داخلی فعالیت خویش را ادامه داده و فرودگاه امام خمینی (ره) هم مركز پروازهای خارجی بوده است.

ایران برنامه ریزی كرده در جریان یك هدف گذاری كلان ظرفیت سالانه فرودگاه امام خمینی (ره) را ابتدا به حدود 50 میلیون و سپس به 100 میلیون مسافر سالانه ارتقاء دهد.

از بین فرودگاه های ایران تنها فرودگاه سودده فرودگاه امام خمینی (ره) است و تنها پنج فرودگاه كشور توانسته اند میزان دخل خویش را با خرج شان برابر كند.
1397/03/30
14:08:14
5.0 / 5
5827
تگهای خبر: پرواز , عملكرد
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است