احتمال افزایش سن بازنشستگی در روسیه

احتمال افزایش سن بازنشستگی در روسیه كار و درآمد: دولت روسیه پیشنهاد كرده است از سال ۲۰۱۹ سن بازنشستگی برای مردان به ۶۵ سال و برای زنان به ۶۳ سال افزایش یابد.


به گزارش كار و درآمد به نقل از گلف نیوز، علی رغم مخالفت افكار عمومی با افزایش سن بازنشستگی، دولت روسیه پیشنهاد كرده است سن بازنشستگی افزایش یابد. این خبر را دیمیتری مدودوف- نخست وزیر روسیه- در مصاحبه با شبكه " راشا ۲۴" اعلام نمود و اضافه كرد: این افزایش تدریجی خواهد بود و مقرر است افزایش سن بازنشستگی تا سال ۲۰۳۴ میلادی نهایی شود.

به گفته مدودوف، در قانون جدید مردانی كه ۴۵ سال و زنانی كه ۴۰ سال كار كرده باشند می توانند دو سال زودتر از حداقل قانونی اعلام شده تقاضای بازنشستگی كنند. این در شرایطی است كه طبق نتایج نظرسنجی موسسه " رومیر"، ۹۲ درصد پاسخ دهندگان ساكن مناطق روستایی و كمتر توسعه یافته اعلام نمودند با پیشنهاد دولت برای افزایش سن بازنشستگی مخالف هستند.

همچنین بیش از نیمی از جمعیت بالای ۱۸ سال این كشور كه در شهرها و مناطق صنعتی زندگی می كنند، معتقدند سن بازنشستگی مردان باید ۶۰ سال و زنان ۵۵ سال باقی بماند. كنفدراسیون كار روسیه هم كه دومین اتحادیه تجاری بزرگ روسیه به حساب می آید، در طوماری كه به امضای ۲۰۰هزار نفر رسیده است، خواستار حفظ سن بازنشستگی در سطح كنونی شده است.
1397/04/04
13:39:25
5.0 / 5
4528
تگهای خبر: قانون
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است