زیان ۱۵ تا ۳۰ تریلیون دلاری اقتصاد جهان از تحصیلات پایین زنان

زیان ۱۵ تا ۳۰ تریلیون دلاری اقتصاد جهان از تحصیلات پایین زنان كار و درآمد: بانك جهانی اعلام نمود حدود دو سوم دختران در كشورهای با درآمد پایین، به علت تحصیلات ابتدایی از مهارت های كاری پایینی برخوردار می باشند.


به گزارش كار و درآمد به نقل از وایر، به علت فرا نگرفتن مهارت های مورد نیاز بازار كار، اقتصاد جهانی از ارزش افزوده ای به ارزش ۱۵ تا ۳۰ تریلیون دلار كه می توانست توسط زنان تولید شود محروم مانده است. زیان ناشی از از دست رفتن این سرمایه انسانی هنگفت است. زنانی كه تحصیلات دبیرستان را به آخر برسانند، دو برابر بیش از سایر زنانی كه این تحصیلات را ندارند شانس كاریابی دارند.
ملاله یوسف زی- برنده جایزه نوبل- در همین رابطه گفته است: زمانی كه ۱۳۰ میلیون دختر در سراسر جهان به علت محرومیت از درس خواندن نمی توانند مهندس، مدیر عامل یا روزنامه نگار شوند، تریلیون ها دلار كه میتوانست صرف تقویت و توسعه اقتصادی جهان شود از آنها دریغ می گردد.
طبق تجزیه و تحلیل های صورت گرفته توسط بانك جهانی، فراهم كردن تحصیلات عالیه برای زنان منجر به افزایش چشمگیر امید به زندگی، استانداردهای زندگی و رشد جمعیت خواهد شد. در ۱۸ كشور كه به صورت پایلوت مورد مطالعه قرار گرفتند، نرخ رشد در هند می توانست در صورت به كارگیری زنان ۱.۲ درصد بیشتر باشد. این نرخ در بعضی از كشورهای دیگر بین ۳ تا ۴ درصد هم برآورد شده است.1397/04/24
14:39:33
5.0 / 5
5202
تگهای خبر: اقتصاد , درآمد , مهارت
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است