معاون بنیاد مسكن انقلاب اسلامی:

نوسازی 1 میلیون و 700 هزار واحد مسكونی روستایی طی 10 سال قبل

نوسازی 1 میلیون و 700 هزار واحد مسكونی روستایی طی 10 سال قبل كار و درآمد: معاون پشتیبانی و هماهنگی امور استان های بنیاد مسكن انقلاب اسلامی اظهار داشت: از سال 88 تابحال 1 میلیون و 700 هزار واحد مسكونی روستایی در كشور نوسازی شد.


به گزارش كار و درآمد به نقل از ایسنا، هادی درفشی عصر روز شنبه در مراسم تودیع و معارفه مدیركل بنیاد مسكن انقلاب اسلامی استان قم خدمت به محرومان را مهم ترین رویكرد بنیاد مسكن انقلاب دانست و عنوان كرد: با وجود محدودیت های زیاد در انتخاب افراد لایق در بنیاد مسكن تلاش می گردد تا بتوان مسیر خدمت را به بهترین نحو پیمود.
معاون بنیاد مسكن انقلاب اسلامی اضافه كرد: یكی از سنتهای خوب انتخاب مدیران از داخل پرسنل با عنایت به تجربیات و اندوخته های كاری است.
وی خاطرنشان كرد: بنیاد مسكن اولویت های مهم خویش را در مناطق روستایی و محروم و دورافتاده در راه خدمت می داند. خیلی از طرح های عمرانی در روستاها منجر به ماندگاری جمعیت و توسعه فعالیت های تولیدی و اشتغال زایی شده است.
وی تصریح كرد: از سال 88 تابحال 1 میلیون و 700 هزار واحد مسكونی روستایی در كشور نوسازی شد كه یك تحول بزرگ در حوزه مسكن روستایی را نشان داده است.
معاون بنیاد مسكن انقلاب اسلامی اظهار نمود: هر سال با تامین اعتبارات در حدود 200 مسكن فرسوده روستایی جان می گیرد و نوسازی می گردد.
وی اظهار داشت: خانه دار شدن خانواده های دارای دو معلول با مشاركت بهزیستی و بنیاد مستضعفین یكی دیگر از فعالیت های بنیاد مسكن انقلاب اسلامی استاز طرفی با استفاده از ظرفیت خیرین خیلی از نیازمندان صاحب سرپناه شدند.
70 هزار واحدمسكونی در مناطق زلزله زده كرمانشاه در حال بازسازی است
درفشی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در زلزله كرمانشاه بیان كرد: هم اكنون 70 هزار واحد در این مناطق در حال بازسازی و نوسازی است و ساماندهی مسكن شهری و روستایی در دست اجراست.
وی خاطرنشان كرد: با عنایت به محدودیت های مالی سرعت اجرای پروژه نوسازی بافت فرسوده در قم كند بوده است.
معاون بنیاد مسكن انقلاب اسلامی در مورد اجرای پروژه بلوار بزرگ آیت الله بروجردی توسط بنیاد مسكن تصریح كرد: این پروژه بیان گر توانایی ها و ظرفیت های استان قم و همراهی مسئولان است.
بنیاد مسكن انقلاب در حوزه نوسازی بافت فرسوده در قم وارد شود
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم هم دراین جلسه اظهار داشت: با عنایت به توانمندی ها و ظرفیت های موجود، بنیاد مسكن انقلاب در حوزه نوسازی بافت فرسوده در قم وارد شود.
به گزارش كار و درآمد به نقل از ایسنا، محسن بهشتی با اشاره به اینكه در قم هماهنگی خوبی بین دستگاهها در اجرای پروژه ها وجود دارد عنوان كرد: بنیاد مسكن انقلاب یكی از دستگاههای پیشرو در اجرای پروژه های عمرانی است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم اضافه كرد: بنیاد مسكن انقلاب اسلامی از یادگارهای امام خمینی(ره) است علی رغم كمبودها پروژه های زیادی را به ثمر نشانده است.
وی خاطرنشان كرد: این بنیاد در اجرای پروژه های بزرگی همچون بلوار آیت الله بروجردی حضور داشته و با وجود چالش های مالی در زمان مناسبی آن را به بهره برداری رساند.
بهشتی تصریح كرد: با عنایت به توانمندی ها و ظرفیت های موجود، بنیاد مسكن انقلاب در حوزه نوسازی بافت فرسوده در قم وارد شود و با تشكیل تیمی با حضور شهرداری و انجمن خیرین مسكن ساز و بنیاد مسكن به ساماندهی بافت های فرسوده بپردازد.
وی اظهار نمود: همینطور در اجرای طرح های توسعه حرم حضرت معصومه(س) در ضلع جنوبی به سمت چهارراه شهدا امكان استفاده از ظرفیت بنیاد مسكن در جهت اجرای این طرح ها وجود دارد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم بیان كرد: تجارب خوبی در بنیاد مسكن در توسعه زیرساختهای اجرای پروژه ها وجود دارد و در قالب كارگروهی بین استان و بنیاد مسكن و ستاد مركزی می توان این برنامه ها را دنبال كرد.
وی اظهار داشت: پشتیبانی از دستگاههای اجرایی وظیفه ماست و بنیاد مسكن به طریق اعلی تری با ضوابط ابلاغی برنامه های بودجه هر ساله در بحث تملك دارایی ها با استفاده از سازمان برنامه و شورای برنامه ریزی استان 5 تا 8 درصد از منابع استانی به آن تعلق می گیرد.
بهشتی متذكر شد: با اینكه جمعیت روستایی 6 درصد است اما دستگاهها هیچ اعتراضی به اختصاص حداكثر بودجه به بنیاد مسكن انقلاب در رسیدگی به وضعیت روستائیان نداشتند و كارهای گسترده ای هم توسط بنیاد با این اعتبارات انجام شده است.
در ادامه هم داریوش بلدی مدیر جدید بنیاد مسكن انقلاب اسلامی استان قم عنوان كرد: بنیاد مسكن یادگار ماندگار امام خمینی(ره) یكی از نهادهای موثر در خدمت نظام و تعالی این مرز و بوم و پیشتاز خدمت رسانی و روحیه جهادی است.
وی بیان كرد: با عنایت به زلزله خیز بودن قم سرشماری از بافت های فرسوده روستایی از 20 مهر ماه امسال آغاز می گردد.
خیرین مسكن ساز قم 1300 واحد مسكونی تقدیم نیازمندان كردند
مدیر سابق بنیاد مسكن انقلاب اسلامی قم هم در این جلسه اظهار داشت: از سال 93 تابحال خیرین مسكن ساز قم 1300 واحد مسكونی تقدیم نیازمندان كردند.
به گزارش كار و درآمد به نقل از ایسنا، غلامرضا صالحی با اشاره به اینكه از سال 92 عهده دار مسئولیت در قم شده است، عنوان كرد: علی رغم پیگیری و تلاش ها در حوزه مسكن هنوز جایگاه بنیاد مسكن در اجرای پروژه های عمرانی در آن دوره تعریف نشده بود.
مدیر سابق بنیاد مسكن انقلاب اسلامی قم اضافه كرد: نیروهای جهادگر بنیاد مسكن انقلاب اسلامی در این مدت توانایی های فنی و اجرایی را ثابت كردند و به صورت تیمی و هماهنگ وارد عرصه عمران شدند. اجرای پروژه بلوار آیت الله بروجردی یكی از بزرگترین پروژه های عمرانی قم بود كه پیش بینی می شد به واسطه پیچیدگی های فنی و عمرانی تا مرحله خاكبرداری پیش رود اما با حضور تیم فنی بنیاد مسكن انقلاب این طرح به اتمام رسید.
صالحی بیان كرد: در اجرای این پروژه با جهش قیمت ها و مشكلات مالی مواجه شدیم و 80 درصد پروژه با تهاتر انجام شد و هنوز مطالباتی به شهرداری باقی مانده است.
وی تصریح كرد: همگرایی مسئولان ما را در اجرای پروژه های زیادی همراهی كرد و از محل تملك دارایی توسط بنیاد مسكن انقلاب پیشرفت های خوبی به دست آمد.
مدیر سابق بنیاد مسكن انقلاب اسلامی قم اظهار داشت: دومین هدف اجرای پروژه های مسكن شهری به صورت پراكنده و متمركز در پردیسان بود كه در نخستین گام تمركز زدایی، پروژه ها را از پریسان به سمت قم و شهرهای زیر 25 هزار نفر و روستاها بردیم تا نیازهای گروههای هدف را پاسخ گوئیم.
وی اضافه كرد: در این زمینه در تمامی روستاها و مراكز بخش ها پروژه هایی تعریف شد و پاسخ طیف وسیعی از متقاضیان را دادیم همینطور در مسكن و برج سازی برای نخستین بار پروژه هایی انجام شد.
صالحی عنوان كرد: این پروژه ها به صورت امانی توسط بنیاد مسكن بر مبنای توانمندی خریداری شد و در حال اجراست و پیشرفت خوبی دارد.
وی خاطرنشان كرد: در اوج ركود در مسكن شهری فعالیت های خوبی داشته ایم علاوه بر پروژه فلكه جوان كه 75 هزار متر زیربنا دارد قابلیت 70 هزار متر دیگر را در این فلكه با دریافت مجوزهای لازم داریم كه بزودی آغاز می گردد.
مدیر سابق بنیاد مسكن انقلاب اسلامی قم بیان كرد: در حوزه روستایی در صدور سند و اجرای طرح های هادی اقدامات خوبی در این مدت انجام شد تولید فضای همدلی میان بخشداران و دهیاران و شورای روستایی نتیجه خوبی داشت و با هماهنگی های بی نظیر طرح ها به ثمر نشست.
وی اظهار نمود: همینطور در ارزش افزوده گام های خوبی برداشته شد و با هماهنگی فرمانداری طرح های مسكن روستاهای فاقد دهیاری صد درصد به بنیاد مسكن واگذار شد كه با این حركت نهضت عمرانی بزرگی را در روستاهای استان قم شاهد بودیم.
صالحی اظهار داشت: این پروژه ها ارزش افزوده خوبی برای دهیاری ها داشت و اعتبارات در تملك دارایی و دریافت قیر مجانی از دستاوردهای این طرح بود. جلوگیری از موازی كاری و تركیب اعتبارات دهیاری ها باعث عملیاتی شدن طرح های عمرانی زیادی در روستاها و شهرستان ها شد.
مدیر سابق بنیاد مسكن انقلاب اسلامی قم عنوان كرد: در بخش مسكن معلولین و خیرین فضای خوبی در سال 93 بوجود آمد به صورتی كه در آن سال بنیاد مسكن بعنوان دستگاه برتر در قم معرفی و انجمن خیرین مسكن ساز بهترین انجمن در آن سال شناخته شد.
وی خاطرنشان كرد: خیرین همیشه در كنار ما بوده اند و از سال 93 تابحال خیرین مسكن ساز قم 1300 واحد مسكونی تقدیم نیازمندان كردند و حتی وام های بلاعوضی را به نیازمندان در تامین هزینه مسكن اعطاء كرده اند.1397/07/08
10:55:06
5.0 / 5
4746
تگهای خبر: اشتغال , توسعه , تولید , سازمان
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است