در گفتگو با مهر اعلام شد؛

تثبیت۲۰۰هزار شغل درنیمه نخست سال، بنگاه های مشكل داربه۱۳۵۶واحدرسید

تثبیت۲۰۰هزار شغل درنیمه نخست سال، بنگاه های مشكل داربه۱۳۵۶واحدرسید كار و درآمد: مدیر كل پشتیبانی از پایداری مشاغل وزارت كار از بروز رسانی آمار بنگاه های مشكل دار در نیمه نخست امسال خبرداد و اظهار داشت: با پشتیبانی از ۸۸۲ بنگاه اقتصادی، از ریزش ۲۰۰ هزار نیروی كار جلوگیری شد.كریم یاوری در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به بروزرسانی آمار بنگاه های مشكل دار مربوط به دوره سه ماه دوم امسال منتهی به شهریور ۹۷ اظهار داشت: آمار سه ماه دوم امسال حدودا تغییر چشمگیری نسبت به سه ماه نخست سال نداشته است.
وی افزود: تعداد بنگاه های مشكل دار از ۱۳۵۱ بنگاه در انتها خرداد ماه به ۱۳۵۶ واحد در انتها شهریور رسید كه البته این میزان در انتها سال قبل بالغ بر ۱۴۰۰واحد بود.
مدیر كل پشتیبانی از پایداری مشاغل و بیمه بیكاری وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینكه حدود ۱۴۴ هزار نیروی كار در ۱۳۵۶ بنگاه مشكل دار مشغول به كار هستند، اضافه كرد: در ۶ ماهه نخست سال با اقدامات صورت گرفته از جانب ادارات كل تعاون، كار و رفاه اجتماعی استانهای سراسر كشور و كارگروه های استانی تسهیل و رفع موانع تولید، حدود ۸۸۲ كارگاه مورد حمایت قرار گرفتند كه با پشتیبانی از این بنگاه ها از ریزش ۲۰۰ هزار شاغل جلوگیری به عمل آمد.
یاوری با اشاره به زمینه فعالیت بنگاه های مشكل دار اظهار داشت: از نظر توزیع بنگاه های مشكل دار، كماكان صنایع غذایی و آشامیدنی بیشترین فراوانی را در كل كشور دارند.
این مقام مسئول در وزارت كار اضافه كرد: به علت افزایش مشكلات حاكم بر بنگاه های اقتصادی، طی مكاتبه با وزارت صنعت، معدن و تجارت درخواست برگزاری ستاد ملی تسهیل و رفع موانع تولید به صورت هفتگی عرضه شد و هم اكنون این ستاد در جهت رسیدگی به وضعیت بنگاه های مشكل دار هر هفته تشكیل جلسه می دهد.
به گزارش كار و درآمد به نقل از مهر، روند بررسی وضعیت بنگاه های مشكل دار، از كاهش تعداد این بنگاه ها حكایت دارد بدین سان كه تعداد بنگاه های دارای مشكل تا آخر سال گذشته، ۱۴۱۳ بنگاه بود كه در سه ماهه نخست امسال به ۱۳۵۱ بنگاه و در ۶ ماه منتهی به شهریور به ۱۳۵۶ بنگاه رسیده است.

1397/07/23
15:41:34
5.0 / 5
4422
تگهای خبر: اقتصاد , بیكاری , بیمه , تولید
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است