معاون وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی:

تكنولوژی با منافع عده ای تعارض دارد

تكنولوژی با منافع عده ای تعارض دارد كار و درآمد: معاون وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینكه تكنولوژی با منافع عده ای تعارض دارد، اظهار داشت: بكارگیری مولفه های اقتصادی و فناوری در سیاست های توسعه تكنولوژی و تولید اكوسیستم توسعه نوآوری ها به تنهایی موثر نیست و باید در كنار آن هم توجه به مولفه های فرهنگی و اجتماعی را در اولویت قرار دهیم.


به گزارش كار و درآمد به نقل از ایسنا، سلیمان پاك سرشت در اختتامیه ششمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی، با بیان این كه در دنیای امروز نمی توان پذیرفت كه كارهای نوآورانه و فناورانه تنها با استفاده از استعداد ذاتی و برپایه یك قانون ساده عرضه و تقاضا شكل می گیرد، اظهار داشت: برگزاری این گونه نمایشگاه ها مهم می باشد ولی چندان كافی نیست؛ چراكه این تكنولوژی ها در زندگی ما به چشم نمی خورد.
وی با بیان این كه امروزه پذیرش تكنولوژی و نوآوری در دنیا فرآیند سخت و پیچیده ای است و تغییراتی را به دنبال دارد، بیان كرد: اصولا تغییراتی كه به دنبال تكنولوژی ها به وجود می آید وسیع بوده و موانع و مشكلاتی را به دنبال خواهد داشت.
پاك سرشت با اشاره به این كه تكنولوژی به دو دسته نرم و سخت تبدیل می شود، اضافه كرد: علی رغم این كه می دانیم تكنولوژی تغییر و تحولاتی را در جامعه به دنبال داشته و ارزش افزوده تولید می كند، ولی چندان جایگاه مناسبی ندارد؛ از این رو حل این مورد باید با استفاده از تكنولوژی نرم انجام گیرد.
معاون وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی با بیان این كه تكنولوژی با منافع عده ای تعارض دارد، عنوان كرد: محیط نهادی پذیرش نوآوری ها، میانگین مهارتی جامعه بوده و نداشتن این مهارت به مفهوم مشكل داشتن در حوزه پذیرش و نوآوری است.
وی خاطرنشان كرد: برای این كه نوآوری داشته باشیم باید چالش های موجود در جهت پذیرش نوآوری و فناوری های جدید حل شود.

حمایت از طرح های فناورانه در زمینه آموزش های مجازی مهارتی
معاون وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: از طرح های فناورانه در زمینه آموزش های مجازی مهارتی حمایت می نماییم.
پاك سرشت همینطور در حاشیه بازدید از ششمین نمایشگاه فناوری و نوآوری ربع رشیدی با اشاره به اینكه استقبال بسیار خوبی از این نمایشگاه انجام شد، اظهار نمود: امیدوارم نمایشگاه فناوری و نوآوری ربع رشدی این فرصت را در اختیار ذی نفعان حوزه تكنولوژی گذاشته باشد كه صاحبان ایده و صنایع از وجود هم با خبر شده و ارتباط موردنیاز را در این بستر برقرار كنند.
وی با اشاره به اینكه فضای بوجود آمده در نمایشگاه فناوری برای تولید ابتكار عمل در حوزه آموزش های مهارتی بسیار موثر است، اضافه كرد: در حوزه آموزش های مهارتی این فرصت برای سازمان فنی حرفه ای به وجود آمده است كه حضور خوبی در این نمایشگاه داشته و تلاش كند پتانسیل های آموزش مهارتی را برای هماهنگی با تكنولوژی ها و نوآوی های جدید كشف و جذب نماید.
پاك سرشت افزود: یكی از رویكردهای سازمان فنی و حرفه ای ورود و استفاده از فناوری هایی است كه تكنولوژی شیوه های آموزشی را متحول می كنند.
وی تصریح كرد: از طرح هایی كه در حوزه آموزش های مجازی مهارتی تولید و تولید شود به گونه ای كه زمان آموزش را كم كرده و بر كیفیت و اثربخشی آموزش ها بیافزاید، استقبال می نماییم.
معاون وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینكه هنوز در جهت تولید فناوری هایی در حوزه آموزش های مجازی مهارتی مسیری طولانی در پیش داریم، اظهار داشت: با فناوران حاضر در نمایشگاه مذاكراتی انجام دادیم تا روی طرح های آموزش های مهارتی كار كنند.1397/08/17
23:02:36
5.0 / 5
4639
تگهای خبر: آموزش , اقتصاد , توسعه , تولید
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است