ارتباط میان كسب و كار الكترونیكی و سنتی

ارتباط میان كسب و كار الكترونیكی و سنتی به گزارش كار و درآمد وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات بر فراهم كردن زیرساخت های ضروری جهت شركت‌هایی كه كسب و كارشان اینترنتی می باشد تاكید كرد.


محمود واعظی در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری جشنواره الكامپ ، اظهار كرد: در این زمینه كارهای زیربنایی زیادی انجام شده و همچنین فاز سوم شبكه ملی اطلاعات را در آنجا عرضه خواهیم كرد و یك عنایت ویژه ای هم به استارت آپ ها داریم.
 
وی افزود: ما باید زیرساخت های لازم برای شركت‌هایی كه كسب و كارشان اینترنتی است را فراهم كنیم تا آنان با استفاده از شبكه ملی اطلاعات به فعالیت بپردازند.
 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: ما باید فضایی را فراهم كنیم كه شركت‌های اینترنتی با استفاده از شبكه انتقال و پهن‌باند كشور به فعالیت خود ادامه دهند كه البته كار هزینه‌بری است اما انجام شده و نیز بخشی از مجوزهایی كه به مسائل فنی باز می‌گردد به عهده سازمان تنظیم مقررات است اما آن دسته از مسائلی كه به كسب و كار مربوط می‌شود باید با وزیر صنعت و معدن هماهنگ شود و بخش دیگری كه به شكل‌گیری آن برمی‌گردد به وزارت كار و اقتصاد مربوط است.
 
واعظی با اشاره به جلسه‌ اخیرش با نمایندگان مجلس اظهار كرد: در این جلسه وزیر دادگستری، معاونان وزیر صنعت و وزیر كار و معاون علمی و فناوری رییس جمهور و وزیر فرهنگ و ارشاد برای مسأله محتوا حاضر بودند و كمیته‌ای تشكیل شد تا در شورای عالی فضای مجازی اموری كه باید تصمیم‌گیری شود مورد بررسی قرار گیرد.
 
وی ادامه داد: كسب و كار  شركت‌های اینترنتی یك كسب و كار جدید است و ما مصوبات مجلس و مصوبات قانونی به اندازه كافی برای این موضوع نداریم و بنابراین باید قانون مادر را به مجلس ببریم و ‌آن را به تصویب برسانیم.
 
وزیر ارتباطات با تأكید بر اینكه مهمترین هدفی كه در دولت دنبال می‌كنیم این است كه كسب و كار الكترونیكی لطمه‌ای به كسب و كار سنتی نزند، گفت: باید آشتی و ارتباط میان كسب و كار سنتی و الكترونیك برقرار شود.
 
واعظی در پاسخ به این پرسش كه آیا در كابینه دولت جدید حضور دارد یا نه اظهار كرد: هنوز زود است و باید مقداری صبر كنیم و اینكه در كابینه جدید حضور داشته باشم یا نه با اختیار رییس جمهور است.
 
وزیر ارتباطات در پایان با اشاره به آخرین وضعیت شبكه ملی اطلاعات اظهار كرد: جلسات در این زمینه به صورت منظم برگزار می‌شود و دوشنبه هفته جاری جلسه‌ مفصلی با تعدادی از شركت‌های مختلف و بازیگران اصلی در این زمینه برگزار شد و فاز سوم این شبكه تا آخر تیرماه راه‌اندازی می‌شود.
1396/04/21
19:23:27
5.0 / 5
6202
تگهای خبر: اینترنت , كسب و كار , مشاغل
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است