وزیر ارتباطات در جمع خبرنگاران:

ایجاد 130 هزار كسب و كار الكترونیكی

ایجاد 130 هزار كسب و كار الكترونیكی به گزارش كار و درآمد، به نقل از خبرنگاران جوان وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خبر از ایجاد 130 هزار شغل در حوزه كسب و كارهای الكترونیكی برای امسال داد.


محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات پیش از ظهر امروز در حاشیه افتتاح پروژه‌های ارتباطی شركت صبا نت در جمع خبرنگاران از ایجاد 130 هزار شغل در حوزه كسب و كار الكترونیكی از سوی بخش خصوصی با حمایت دولت و تصویب قوانین از سوی مجلس خبر داد.
وی در پاسخ به سوالی در خصوص فیلترینگ هوشمند نیز گفت:  فیلترینگ هوشمند در سه فاز اجرا خواهد شد، در حال حاضر فاز دوم به پایان رسیده و فاز سوم نیز در حال اجرا است و خوشبختانه پیشرفت‌‍‌ها در این خصوص مناسب بوده است.
اینترنت اشیاء، آینده آن در ایران و تسهیلات وزارت ارتباطات برای شركت‌های خصوصی كه وارد این حوزه می شود سوال دیگر خبرنگاران بود كه واعظی درباره آن اظهار داشت: علاوه بر ایران در بسیاری از كشورهای جهان برای اینترنت اشیاء برنامه ریزی  شده و پیش‌بینی‌ می‌شود تا چند سال آینده در كل جهان 50 میلیارد انسان، شی، محصولات و خدمات به اینترنت متصل باشند و مدارس، منازل، اتومبیل‌ها و كسب و كارها نیز هوشمند شود.
وزیر ارتباطات ادامه داد: از دو سال گذشته در پژوهشگاه فناوری اطلاعات كمیته‌ای ویژه طرحی را برای اینترنت اشیاء آماده كرده و این طرح به صورت پایلوت در حال انجام است.
واعظی در پایان گفت: بخش خصوصی را تشویق می‌كنیم به سمت طرح اینترنت اشیا حركت كند زیرا در كشور نیازمند سرمایه‌گذاری دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و شركت‌های خصوصی در زمینه یاد شده هستیم.
1396/04/24
19:29:41
5.0 / 5
5503
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است