رشد ۲۱ درصدی ترانزیت در سال ۹۶

رشد ۲۱ درصدی ترانزیت در سال ۹۶ كار و درآمد: سازمان راهداری كل كشور جدیدترین آمارهای ترانزیت هشت ماهه اسال جاری را اعلام كرده كه بر این اساس این شاخص رشدی ۲۱ درصدی را نشان داده است.به گزارش كار و درآمد به نقل از ایسنا، طبق اعلام این سازمان در هشت ماهه سال ۱۳۹۶، بیش از شش میلیون تن كالا از ۳۲ رمز فعال زمینی و آبی كشور ترانزیت شده كه رشدی ۲۱ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل را نشان داده است.

این آمار در حالی به وجود آمده كه بعد از زلزله اخیر این نگرانی وجود داشت كه آمار ترانزیت در مرزهای غربی ایران كاهش پیدا كند، اما طبق برنامه ریزی صورت گرفته و همكاری بخش خصوصی، عملكرد پایانه های مرزی در این حوزه رشدی جدی داشته و استان كرمانشاه هم در این رشد سهمی قابل توجه ایفا كرده است.

در طول این هشت ماه یك میلیون و ۷۷۲ هزار تن مواد نفتی و چهار میلیون و ۲۸۱ هزار تن مواد غیرنفتی در مرزهای ایران جابجا شده كه عمده ترین كالاها در این حوزه مازوت، پارچه، قطعات اتومبیل، برنج، گازوئیل، لاستیك و پنبه بوده است.

مانند قبل همچنان بندر شهید رجایی با ثبت بیش از ۳۶ درصد ترانزیت كالا به نام خود فعال ترین مرز در این حوزه بوده و در زمینه مرزهای ورودی مرز پرویزخان با ۱۷ و تاجر با حدود ۱۱ درصد در رتبه های بعدی قرار گرفتند.

همچنان اصلی ترین مبدا ترانزیتی ایران، عراق و مقصد امارات متحده عربی بوده است كه كالاهای نفتی اصلی ترین محصول در این جابجایی را تشكیل می دهد.

طبق اعلام سازمان راهداری در مرزهای استان كرمانشاه با هماهنگی های امنیتی صورت گرفته فعالیت اقتصادی همچنان ادامه دارد و به نظر می رسد زلزله نتوانسته نقش قابل توجهی در كاهش عملكرد این استان داشته باشد و حتی طبق بررسی شاخص های موجود رشد ترانزیتی این استان حفظ شده است.
1396/09/18
00:32:18
5.0 / 5
4910
تگهای خبر: سازمان , كالا
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است