یك مقام مسئول كارگری تاكید كرد:

حل معضل بیكاری با افزایش قدرت خرید مردم

حل معضل بیكاری با افزایش قدرت خرید مردم كار و درآمد: به اعتقاد عضو كانون عالی شوراهای اسلامی كار، راه حل معضل بیكاری در مقابله با واردات قاچاق، بالا بردن توان خرید مردم، گسترش فرهنگ خرید و مصرف كالای ایرانی و حمایت از تولیدكنندگان داخلی است.علی اصلانی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به طرح اشتغال فراگیر در بودجه سال ۹۷، اظهار داشت: این طرح شامل چند طرح مجزا نظیر كارورزی فارغ التحصیلان و مهارت آموزی است و دولت امیدوار است با اجرای آن بخش اعظمی از بازار كار را ساماندهی و معضل اشتغال را حل كند.

وی ادامه داد: طرح كارورزی از ابتدا مورد مخالفت گروه های كارگری بود و برخلاف مسئولان دولتی كه آن را طرحی راهگشا برای حل بیكاری می دانند اعتقاد ما این است كه این طرح جز بهره كشی از نیروی كار نتیجه ای ندارد.

اصلانی اضافه كرد: علیرغم اعلام مسئولان وزارت كار تابحال هیچ گزارش یا آماری از میزان استقبال كنندگان و تعداد دقیق ثبت نام ها در طرح كارورزی عرضه نشده و چنین مساله ای هم اتفاق نمی افتد چون اعتقاد ما این است كه طرح كارورزی در گذشته شكست خورده است.

این عضو كانون عالی شوراهای اسلامی كار با اشاره به پیچیده بودن مبحث اشتغال در كشور اظهار داشت: با مهارت آموزی و كارورزی اشتغال تولید نمی شود چون فارغ التحصیلان دانشگاهی به امیدی سر كار می روند تا ضمن داشتن شغل درآمدی هم داشته باشند ولی كدام دانشجوی تحصیلكرده حاضر است با رقم اندك تمام وقت در خدمت كارفرما باشد و تجربه كسب كند.

وی تصریح كرد: اگر دولت به دنبال حل معضل بیكاری است راهش مقابله با قاچاق كالا و تقویت فرهنگ خرید كالای ایرانی است. راهش این است كه قدرت خرید كارگر و طبقه ضعیف جامعه بالا برود تا بتواند كالای داخلی خریداری و به حفظ اشتغال كارگران كارخانه ها كمك نماید. راهش این است كه مشكل بدهی و تامین مواد اولیه تولیدكنندگان را برطرف كند.

اصلانی درعین حال با اشاره به فعالیت ۱۸ صندوق بازنشستگی در كشور اظهار داشت: اغلب این صندوق های در وضعیت ورشكستگی قرار گرفته اند و متاسفانه هر سازمانی به تشخیص خود یك صندوق تاسیس كرده است. امروز صندوق های بازنشستگی به یك ابرچالش جدی برای كشور تبدیل شده اند كه متاسفانه فقط پول می گیرند و كسی را بازنشسته نمی كنند سوال اینجاست كه پولی كه كارگران و كارمندان به صندوق ها واریز كرده اند كجا می رود كه فرد نمی تواند از حق قانونی خود در دوران بازنشستگی استفاده كند.

بعه گفته این مقام مسئول كارگری، صندوق بازنشستگی فولاد ۹۷۰۰ نفر شاغل دارد و ۸۳ هزار نفر بازنشسته هستند كه با ادامه چنین روندی، وضعیت و سرنوشت بازنشستگان آن مشخص نیست.
1396/09/22
01:10:09
5.0 / 5
4921
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است