با مصوبه هیأت دولت كلید خورد؛

معافیت مشروط ۲ساله حق بیمه كارفرمایان

معافیت مشروط ۲ساله حق بیمه كارفرمایان به گزارش كار و درآمد بر مبنای مصوبه هیأت دولت، كارفرمایان كارگاه های تولیدی در صورت جذب فارغ التحصیلان دارای مدرك لیسانس و بالاتر، تا ۲ سال از پرداخت حق بیمه سهم كارفرما معاف می گردند.


به گزارش كار و درآمد به نقل از مهر، هیئت وزیران كلیه كارگاه های تولیدی و خدماتی دارای مجوز كسب وكار را در صورت استخدام بیكاران دارای مدرك لیسانس وبالاتر كه در مركز كاریابی و مشاوره شغلی ثبت نام كرده اند به مدت ۲ سال از پرداخت حق بیمه سهم كارفرما معاف كرد. این گروه از كارفرمایان در صورتی مشمول معافیت از پرداخت حق می شوند كه لیست بیمه ارسالی آنها به سازمان تامین اجتماعی بعداز استخدام نیروی كار جدید نسبت به پیش از استخدام فارغ التحصیلان دانشگاهی افزایش یافته باشد. یه گزارش خبرنگار مهر، نرخ بیكاری جمعیت فارغ التحصیل یا در حال تحصیل دوره های عالی كشور در سال ۹۵ به ۲۰ درصد رسید كه نسبت به سال ۱۳۹۴ معادل ۱. ۵ درصد رشد داشته است.
این نرخ برای فارغ التحصیلان یا افراد در حال تحصیل هم در گروه مردان ۱۴. ۱ درصد و در گروه زنان ۳۱. ۱ درصد اعلام گردید. بر این اساس، از ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار جمعیت بیكار كشور (تا آخر ۹۵) یك میلیون و ۳۰۰ هزار نفر را فارغ التحصیلان یا دانشجویان تشكیل می دهند. بررسی آمار از مقایسه وضعیت اشتغال فارغ التحصیلان آموزش عالی از آن حكایت می كند كه در سال ۹۵ نسبت به سال ۹۴ بیش از ۳۴۰ هزار نفر به جمعیت شاغلان و بیش از ۲۰۰ هزار نفر به جمعیت بیكاران افزوده شده است.
 

1396/10/04
23:45:51
5.0 / 5
5170
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است