احداث ۴۰۰ هزار شغل تعاونی در بخش خدمات

احداث ۴۰۰ هزار شغل تعاونی در بخش خدمات كار و درآمد: مدیركل دفتر تعاونی های خدماتی وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی بیشتر از ۵۰ درصد اشتغال موجود را متعلق به بخش خدمات دانست و اظهار داشت: هم اكنون ۳۰ هزار تعاونی در كشور در ۲۱ گرایش خدماتی مشغول فعالیت هستند.علیرضا ناطقی در گفت وگو با ایسنا، اظهار نمود: هم اكنون ۳۰ هزار تعاونی در كشور در ۲۱ گرایش خدماتی شامل بهداشت و درمان، گردشگری، بسته بندی، خدمات غذایی، امور مالی، فناوری اطلاعات، حمل و نقل و آموزش فعالیت دارند و برابر آمارها این تعداد تعاونی برای بیشتر از ۴۰۰ هزار نفر اشتغالزایی داشته اند.

وی با اشاره به ایجاد ۷۰۰ تعاونی خدماتی در ابتدای سال، میزان اشتغال ایجادی توسط این تعاونی ها را بیشتر از ۱۰ هزار شغل عنوان نمود.

مدیركل دفتر تعاونی های خدماتی وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی با بیان این كه تعاونی های گرایش خدمات جزو پرشمارترین تعاونی ها هستند، اضافه كرد: امسال پیش بینی شده كه ۱۳۰۰ تعاونی در بخش خدمات راه اندازی شود و در صورت تحقق این هدف، حداقل ۱۹ هزار فرصت شغلی احداث خواهد شد.

به گفته ناطقی، احداث شغل در ایران از مهمترین موضوعاتی است كه باید در دستور كار قرار گیرد و تمام سیاستهای اقتصادی و توسعه ای بر اساس احداث اشتغال در كشور پی ریزی شود و تلاش ما این است كه با افزایش فرصتهای شغلی در اقتصاد بتوانیم بر بحران بیكاری غلبه نماییم.

وی در ادامه اجرای طرح "روستا تعاون" را در احداث اشتغال پایدار و ماندگاری جوانان در روستاها موثر خواند و اظهار داشت: برمبنای آمارها ۶۰ هزار روستا در كشور وجود دارد كه بخشی از آنها با مهاجرت گسترده ساكنان خود مواجه شده اند؛ البته در بخشی از این روستاها كمتر از ۱۰۰ خانوار زندگی می كنند و طبیعی است كه توجه به روستاها می تواند تا حد زیادی مشكلات را برطرف كند.

مدیركل تعاونی های خدماتی وزارت تعاون، اشاره كرد: وقتی روستایی دارای فرصت شغلی باشد جوانان انگیزه كمتری برای مهاجرت می یابند در نتیجه روستاها بعنوان كانون تولید در اقتصاد خالی از سكنه نمی شوند. از این رو اجرای طرح " روستا تعاون" و تخصیص اعتبارات برای احداث اشتغال روستایی می تواند شرایط زندگی و كار در روستاها را بهبود بخشد.

به گزارش كار و درآمد به نقل از ایسنا، طرح اشتغال روستایی با هدف توسعه اشتغال در مناطق محروم روستایی، عشایری و مرزی در دستور كار وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی قرار گرفته است. اجرای موفق این طرح سبب كاهش مهاجرت به شهرها و حل بیكاری در مناطق محروم و روستایی میگردد. برمبنای آمارها تابحال ۴۸۰۰ تعاونی در طرح اشتغال روستایی ثبت نام كرده و بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار به طرح های تعاونی پرداخت شده است.
1397/09/03
15:55:12
5.0 / 5
4636
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است