رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای:

فقر مهارت در نسل جدید فراگیر شده است

فقر مهارت در نسل جدید فراگیر شده است كار و درآمد: رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای كشور اظهار داشت: رمز موفقیت كشورهای توسعه یافته تكیه بر نیروی انسانی ماهر است. اگر امروز مالزی، ژاپن و آلمان در صنعت رشد كرده اند به سبب برنامه ریزی در حوزه آموزش مهارت به نیروی كار است.


به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه البرز، سلیمان پاك سرشت امروز ۲۹ آذر در نشست هم اندیشی مدیران ستادی و استانی كه در مركز تربیت مربی فنی و حرفه ای كرج برگزارشد، اظهار نمود: در شرایط فعلی كشور استفاده از پتانسیل داخلی، نیروی انسانی و مهارت آموزی باید بیشتر از پیش مورد توجه قرار بگیرد.
وی ادامه داد: آنچه كه ما را بعنوان متولیان مهارت آموزی نگران می كند این است كه به این مهم آنطور كه باید توجه نشده است و در واقع مهارت آموزی و فقر مهارت مسئله كشور در نظر گرفته نشده است.
این مسئول بیان كرد: رمز موفقیت كشورهای توسعه یافته، تكیه بر نیروی انسانی ماهر است، اگر امروز مالزی، ژاپن و آلمان در صنعت رشد كرده اند به سبب برنامه ریزی در حوزه آموزش مهارت به نیروی كار است.
پاك سرشت اشاره كرد: مهارت آموزی باید به یك مسئله و دغدغه ملی تبدیل گردد، متاسفانه فقر مهارت به سبب بی توجهی به این مسئله در نسل جدید فراگیر شده است و این معضلی جدی برای جامعه است.
رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای كشور اشاره كرد: امروز باید به این باور برسیم كه سرمایه گذاری آموزشی بدون در نظر گرفتن مهارت فایده ای ندارد. چرا سیستم آموزشی كشور باید به گونه ای پیش برود كه ۸۰ درصد فارغ التحصیلان نیاز به مهارت آموزی داشته باشند؟ باید یك بازبینی در آموزش و پروش صورت بگیرد.
ایشان سپس از آمادگی سازمان فنی و حرفه ای برای ارتقای مهارت آموزی افراد جامعه سخن به میان آورد و اظهار داشت: این سازمان آمادگی لازم را دارد كه در این مقطع حساس با مهارت آموزی به افراد جامعه از میزان بیكاری بكاهد و در راه اشتغالزایی گام بردارد. البته این هدف تنها با همت و یاری مسئولان اجرایی میگردد و در برنامه توسعه و برنامه بودجه باید مسئله افزایش اعتبار این سازمان در نظرگرفته شود.
این مسئول بیان كرد: با عنایت به شرایط جامعه بهترین فرصت به وجود آمده تا ثابت نماییم كه مهارت آموزی، دانایی در كنار توانایی است. البته با عنایت به تغییر دنیا و استفاده از تكنولوژی های مدرن اساسا تغییراتی در نحوه و نوع مشاغل احداث میگردد كه باید آمادگی فرهنگی و لجستیكی لازم برای مواجه با این تغییرات را احداث نماییم.1397/09/30
14:03:27
5.0 / 5
4456
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است