جزئیات لایحه بودجه۹۸-۳۴؛

اختصاص ۱۱ میلیارد تومان برای اشتغال فارغ التحصیلان

اختصاص ۱۱ میلیارد تومان برای اشتغال فارغ التحصیلان به گزارش كار و درآمد برای سال آینده بالغ بر ۵۰ میلیارد تومان برای توسعه كارآفرینی و اشتغال در لایحه بودجه ۹۸ كل كشور پیش بینی شده كه از این میزان ۱۱ میلیارد تومان برای طرح كارورزی دانش آموختگان اختصاص می یابد.به گزارش كار و درآمد به نقل از مهر، بر مبنای جداول مصارف دستگاه ها در لایحه بودجه ۹۸ كل كشور، بالغ بر ۵۰ میلیارد تومان برای برنامه توسعه كارآفرینی و اشتغال پیش بینی شده است.
در همین زمینه برای اجرای طرح كارورزی دانش آموختگان كه از سال قبل ویژه اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی كلید خورد، ۱۱ میلیارد و ۴۷۶ میلیون تومان اعتبار در لایحه بودجه درنظر گرفته شده است.
تیرماه ۹۶ دستورالعمل اجرایی طرح كارورزی دانش آموختگان دانشگاهی، بعنوان یكی از طرح های ذیل بسته های رونق تولید و اشتغال دولت مصوب ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، از جانب وزیر وقت تعاون، كار و رفاه ابلاغ گردید و بر طبق این طرح، اشتغال سالانه ۱۵۰ هزار فارغ التحصیل جویای كار پیش بینی شد.
اجرای این طرح با هدف جذب فارغ التحصیلان بیكار در بازار كار و كاهش نرخ بیكاری در گروه دانش آموختگان دانشگاهی شروع شد و برپایه آن، فارغ التحصیلان در دوره زمانی حداقل ۴ ماه و حداكثر ۶ ماه و در مناطق محروم تا ۹ ماه، تحت عنوان كارورز در یك بنگاه اقتصادی مشغول به كار می شوند و مهارت های حرفه ای در رابطه با شغل و رشته تحصیلی خویش را فرا می گیرند.
۵ میلیارد تومان جهت راه اندازی سامانه جامع اطلاعات بازار كار
همچنین از مجموع اعتبارات برنامه توسعه كارآفرینی و اشتغال، حدود ۵ میلیارد تومان برای طراحی و استقرار سامانه جامع آمار و اطلاعات بازار كار پیش بینی شده است.
در راستای پشتیبانی از توسعه مشاغل خانگی هم بالغ بر ۳ میلیارد تومان و برای راهبری و پشتیبانی از توسعه كارآفرینی حدود ۱.۵ میلیارد تومان پیش بینی شده است.
در لایحه بودجه كل كشور به منظور كمك به كسب و كارهای اقتصادی خرد، كوچك و متوسط بالغ بر ۶ میلیارد تومان بودجه در نظر گرفته شده است.
همچنین در جهت پشتیبانی از طرح اشتغال فراگیر ۵ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان و به منظور طرح پشتیبانی از اشتغال روستایی و عشایری ۵ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان از جانب دولت در بودجه سال آینده اعتبار در نظر گرفته شده است.
همچنین بودجه توسعه و توانمندسازی تعاونی ها هم در لایحه حدود ۵۴ میلیارد تومان پیش بینی شده است.

1397/10/09
14:26:28
5.0 / 5
4277
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است