چمنی:

مكان و نحوه توزیع بسته های حمایتی اطلاع رسانی شود

مكان و نحوه توزیع بسته های حمایتی اطلاع رسانی شود به گزارش كار و درآمد یك مقام مسئول كارگری با اشاره به كاهش ۷۵ درصدی قدرت خرید كارگران، از وزارت كار خواست كه نسبت به تشكیل هرچه سریع تر جلسه شورای عالی كار اقدام نماید.ناصر چمنی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به اعلام توزیع بسته های حمایت غذایی از روز دوشنبه اظهار نمود: باوجود وعده داده شده، بازنشستگان تامین اجتماعی هنوز بسته های حمایتی را دریافت نكردند و سوالی كه در این بین بیشتر از هر چیز مطرح می گردد این است كه اساسا بازنشستگان به چه طریقی باید آگاه شوند و از كجا این بسته ها را دریافت كنند؟

وی با تاكید بر رفع ابهامات و ایرادات طرح، اظهار داشت: شایسته مردم ما نیست كه برای گرفتن چند قلم كارت ملی در دست در مقابل فروشگاه ها صف بكشند، بنابراین لازم است اطلاع رسانی مناسبی در مورد زمان و مكان و نحوه توزیع صورت گیرد.

این مقام مسئول كارگری تشكیل هرچه سریع تر شورای عالی كار را خواهان شد و اظهار داشت: هم اكنون قدرت خرید كارگران ۷۵ درصد تنزل یافته و حقوقی كه كارگران دریافت می كنند كفاف هزینه های معیشت خانوارهای را نمی كند بنابراین انتظار داریم شورای عالی كار به وظایف قانونی خود عمل كند و جلسه دستمزد را هرچه سریع تر تشكیل دهد.

چمنی تصریح كرد: در شرایط حاضر شركای اجتماعی نباید وقت كشی كرده و از وظایف و مسئولیت های قانونی خود سرباز بزنند. خواسته جامعه كارگری ترمیم مزد است و وزارت كار با در نظر گرفتن شرایط سخت زندگی كارگران باید نسبت به تشكیل جلسه شورای عالی كار اقدام نماید.

نایب رئیس كانون عالی انجمن های صنفی كارگران همینطور درباره پیش بینی توزیع بسته های حمایتی كارگران توسط اتحادیه امكان اظهار داشت: تجربه نشان داده كه اگر بخواهیم چنین موضوعاتی را از یك مجرا دنبال نماییم رانت و انحصار تولید می گردد. به جای منحصر كردن توزیع اقلام اساسی به اتحادیه امكان، بهتر است بسته های حمایتی بین چند فروشگاه بزرگ كه در دسترس كارگران هم باشد، توزیع شود و كارگران حق انتخاب داشته باشند.

به گزارش كار و درآمد به نقل از ایسنا، پیشتر وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی از واریز بسته های حمایتی بازنشستگان تأمین اجتماعی اطلاع داد و سرپرست سازمان تامین اجتماعی هم اعلام نمود كه مبلغ بسته های حمایت غذایی ار روز دوشنبه به تمام بازنشستگان تامین اجتماعی پرداخت خواهد شد.
1397/10/10
14:29:57
5.0 / 5
4625
تگهای خبر: اتحادیه , تولید , جامعه , حقوق
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است