شرط سر كار ماندن كارگران

شرط سر كار ماندن كارگران كار و درآمد: یك كارشناس حوزه كار بر این باور است كه امنیت شغلی كارگران در گرو پایداری شغل است و اگر می خواهیم كارگران سر كار بمانند، باید بنگاههای اقتصادی را حفظ و امنیت شغلی نیروی كار را تضمین نماییم.


علی اكبر لبافی در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: در شرایط اقتصادی حاضر آن چیزی كه اهمیت دارد، حفظ اشتغال موجود و دوام و بقای بنگاه های اقتصادی می باشد تا شاغلان به جمعیت بیكاران اضافه نشوند و تولید داخلی لطمه نبیند.
وی افزود: شرایط حاكم بر بنگاه های اقتصادی باید در قالب بهبود فضای كسب و كار، تقویت و ارتقا داده شود چون شرط بقای كارگران و باقی ماندن آنها سركار این است كه به سمت حفظ بنگاه ها برویم.
این كارشناس حوزه كار اشاره كرد: هم اكنون باید بیشتر از قبل از كارآفرینان و تولیدكنندگان حمایت نماییم و این حمایت اگر در چارچوب اعمال تخفیف های بیمه ای و معافیت های مالیاتی و كاهش عوارض و هزینه های تولید باشد مؤثرتر است تا فشار بر بنگاه های اقتصادی به حداقل ممكن برسد و پایداری نیروی كار در كنار ماندگاری كارگاه حفظ شود.
لبافی در پاسخ به این پرسش كه آیا افزایش حداقل دستمزد كارگران كفاف هزینه های معیشتی آنها را می دهد؟ اظهار داشت: طبعاً حفظ قدرت خرید كارگران و تأثیرگذاری افزایش دستمزد بر معیشت خانوارهای كارگری بستگی به قیمتهای كف بازار دارد. در صورتیكه قیمت ها متعادل شود و امكان خرید كارگران نسبت به سال قبل تقویت شده باشد بالقطع افزایش مزد پاسخگو خواهد بود.
بگفته وی چنانچه نتوانیم قیمت ها را متعادل و ثبات را به بازار برگردانیم در آن صورت افزایش مزد در زندگی كارگران ملموس نخواهد بود.
به گزارش كار و درآمد به نقل از ایسنا، شورای عالی كار اسفند ماه سال قبل حداقل دستمزد كارگران را ۳۶.۵ درصد افزایش داد كه به دنبال این افزایش، پایه حقوق كارگران در سال ۹۸ با افزایش ۴۰۰ هزار تومانی روبه رو شد.1398/01/26
16:14:29
5.0 / 5
4898
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است