رئیس اتحادیه املاك تشریح كرد

شرایط بازگشت قیمت به آگهی های فروش مسكن

شرایط بازگشت قیمت به آگهی های فروش مسكن كار و درآمد: رئیس اتحادیه مشاوران املاك شرایط درج قیمت در آگهی های فروش مسكن را تشریح نمود و اظهار داشت: سایت ها باید بطور روزانه میانگین قیمت مناطق را از ما دریافت و از درج قیمت های نامتعارف اجتناب كنند.


مصطفی قلی خسروی در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: پس از آنكه دادستانی دستور حذف قیمت از آگهی های فروش املاك و خودرو را اعلام نمودند مجدداً عنوان شد كه درج قیمت برای آگهی هایی كه قیمت متعارف دارند در دستور كار قرار گیرد مشروط بر آنكه سایت وزارت راه و شهرسازی بعنوان مرجع و معیار تعیین قیمت های پایه در نظر گرفته شود، این اطلاعات توسط اتحادیه مشاوران املاك استخراج شده و در اختیار سایت های اینترنتی قرار گیرد.
وی با اشاره به جلسه ای كه روز چهارشنبه در این خصوص برگزار شد، اضافه كرد: یكی از شرایط این است كه قیمت ها بیشتر به قیمت اسفندماه نزدیك باشد چونكه در فروردین ماه و اردیبهشت شاهد این بودیم بعضی مالكان بطور دلبخواهی با عنایت به بلاعوض بودن آگهی ها مبادرت به درج قیمت های كاذب می كردند و البته اقدام دادستانی برای متوقف كردن این روند بسیار مناسب و سازنده بود.
خسروی اشاره كرد: اپلیكیشن ها تقریباً رها شده بودند بنا بر این ضرورت ساماندهی سایت های اینترنتی در شرایط فعلی كشور به شدت دیده می شد. درخواست ما این است كه به كد رهگیری اهمیت داده شود و از مجلس می خواهیم دستگاه های مرتبط همچون سازمان ثبت، شهرداری، بانك ها و دارایی با ما لینك شوند.
رئیس اتحادیه مشاوران املاك اظهار نمود: سایت های اینترنتی باید از دیتاهای ما استفاده كنند و آنها را به روز در سامانه خود قرار دهند. بطور مثال روزانه از ما استعلام می كنند كه قیمت منطقه نارمك از چند میلیون تا چند میلیون تومان است تا از این طریق قیمت های بالاتر از عرف بازار حذف شود.
خسروی اظهار داشت: من به سایت های اینترنتی گفتم از این به بعد آگهی هایی كه توسط مشاوران املاك بدون مجوز نمایش می شود را در سایت نگذارند كه آنها باز پذیرفتند. قرار بر این است كه استعلام مجوزدارها را از ما دریافت نمایند.
وی در پاسخ به این سوال كه آیا سپس حذف قیمت در آگهی ها قیمت ها در بازار مسكن كاهشی شده است یا خیر، اظهار نمود: به هر حال مقداری هیجان و التهابات بازار فروكش كرده است. البته من تمایلی نداشتم كه مجدداً قیمت ها درج شود ولی به هر حال دستگاه های مربوطه بالقطع مكانیزم های لازم برای پیشگیری از آشفتگی در بازار را به كار خواهند گرفت.
بگفته خسروی تكنولوژی و فناوری های مدرن خوب است اما استفاده از آنها باید سازوكار مناسبی داشته باشد. فناوری اطلاعات امكان دارد مقداری به شفاف شدن بازار كمك نماید اما نظارتی روی آن نبود كه درخواست ما این است اقداماتی كه الان برای كنترل این ابزارها صورت گرفته با جدیت ادامه پیدا كند.
منبع:

1398/02/20
13:37:38
5.0 / 5
4221
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است