پایین بودن هزینه اشتغال در شركتهای دانش بنیان

پایین بودن هزینه اشتغال در شركتهای دانش بنیان به گزارش كار و درآمد مدیركل توسعه كارآفرینی وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی اعتقاد دارد بهترین راه خروج از بحرانها و چالشهای اقتصادی موجود، تكیه بر سرمایه عظیم نیروی انسانی متخصص و كارآفرینان خلاق است.رحیم سرهنگی در گفتگو با ایسنا، با بیان این مطلب اظهار نمود: در بحث قانونگذاری باید روندی را در پیش بگیریم كه قوانین و مقررات زائد از پیش روی كارآفرینان برداشته شود، چون با عنایت به رشد شتابان تكنولوژی نمی توانیم با قوانین ۲۰ سال قبل پاسخگوی كسب و كارهای نوین باشیم.

وی اتكا به سرمایه عظیم نیروهای متخصص و خلاق انسانی را بهترین راهكار خروج از بحران های اقتصادی دانست و اظهار داشت: مسیر عبور از اقتصاد مبتنی بر منابع به اقتصاد دانش بنیان، از كارآفرینی می گذرد.

مدیركل دفتر توسعه كارآفرینی وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینكه كارآفرینان موفق باید قابلیت پاسخ به نیاز بازار را داشته باشند، اضافه كرد: طی سالهای گذشته نسل جدیدی از كارآفرینان پا به عرصه گذاشته اند كه می تواند به ارزش افزوده و اشتغالزایی و درآمدهای سرشار در كشور منجر شود.

هزینه اشتغال پایین و بهره وری بالا در تعاونی های دانش بنیان

سرهنگی درعین حال نبود جا و مكان و تأمین مالی را از مشكلات شركت های دانش بنیان عنوان نمود و اظهار داشت: با وجود پایین بودن هزینه اشتغال و بالا بودن بهره وری در تعاونی های دانش بنیان، اغلب این شركتها به علت نداشتن تیم های بازاریابی با مشكل فروش مواجهند.

به گفته وی نیم درصد شركتهای دانش بنیان ریسك پذیرند و به رشد بالایی می رسند؛ ازاین رو حمایت فرهنگی و تقویت ریسك پذیری در كارآفرینی ضروری می باشد.

به گزارش كار و درآمد به نقل از ایسنا، چندی پیش تفاهم نامه مشترك همكاری میان معاون امور تعاون وزارت كار و صندوق نوآوری و شكوفایی با هدف ایجاد و توسعه تعاونی های دانش بنیان و پشتیبانی از تجاری سازی این شركتها، به امضا رسید. وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی نیز نبود فعالیت های دانش بنیان را دلیل افزایش قیمتهای نامتعارف در جامعه عنوان نمود و اظهار داشت: باید به سمت اصلاح قوانین و مقررات و حق مالكیت معنوی برویم و بازار عرضه و فروش محصولات دانش محور را ایجاد نماییم.

منبع:

1398/03/16
19:50:36
5.0 / 5
4541
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است