رئیس سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح اعلام كرد

پهپاد جاسوسی آمریكایی ۷ كیلومتر درون آب های سرزمینی ایران بود

پهپاد جاسوسی آمریكایی ۷ كیلومتر درون آب های سرزمینی ایران بود به گزارش كار و درآمد رئیس سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح اعلام نمود كه پهپاد جاسوسی آمریكایی كه توسط نیروهای نظامی كشور مورد هدف قرار گرفته و سقوط كرد به صورت قطعی در آب های سرزمینی ایران بوده است و چهار مایل یا هفت كیلومتر داخل آب های سرزمینی كشور قرار داشته است.


به گزارش كار و درآمد به نقل از ایسنا، سرتیپ دوم مجید فخری در حاشیه مراسم روز جهانی دریانوردی در جمع خبرنگاران و در پاسخ به این كه آیا پهپاد جاسوسی آمریكایی كه توسط نیروهای نظامی ایران مورد هدف و سقوط قرار گرفت در آب های سرزمینی كشور بوده است یا خیر، اعلام نمود: در مورد پهپاد جاسوسی آمریكایی كه در خلیج فارس سقوط كرد اقدامات اولیه و موقعیت سقوط توسط یگان های دریایی به صورت كامل مشخص شد و باید اعلام نمود كه این پهپاد به صورت قطعی در آب های سرزمینی ایران بوده و چهار مایل یا هفت كیلومتر درون آب های سرزمینی ایران قرار داشته و موقعیت آن كاملاً واضح است.
وی با اشاره به این كه موقعیت پروازی پهپاد جاسوسی آمریكایی بعد از اینكه مورد هدف قرار گرفت مقداری انحراف داشته در نتیجه به صورت قطعی در آب های سرزمینی ایران وجود داشته و تلاش استكبار جهانی برای مبرا شدن از این واقعیت بی نتیجه است.
رئیس سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح با اشاره به این كه آمریكا تنها كشوری است كه قائل به آب های سرزمینی دیگر كشورهای دنیا نیست، اظهار داشت: این در شرایطی است كه سایر كشورها به حریم آب های سرزمینی یكدیگر احترام می گذارند و آمریكا تنها كشوری است كه این مورد را رعایت نمی كند.
فخری افزود: پهپاد جاسوسی آمریكایی پیش از برخورد بیشتر از مسافت اعلام شده درون آب های سرزمینی ایران بوده است و بعد از پرتاب در موقعیتی قرار گرفته كه چهار مایل داخل آب های سرزمینی ایران قرار می گیرد.
وی با اشاره به این كه مرز سرزمینی جمهوری اسلامی ایران ۱۲ مایل از خط مبدا لب ساحل فاصله دارد و مرز هوایی و دریایی به یك صورت است، اظهار نمود: وقتی پهپاد داخل آب های سرزمینی ایرانی سقوط كرده است در حال تجاوز به حریم سرزمینی ایران بوده است و كشور ما حق دارد از منافع خود دفاع كند. آمریكا در منطقه تنها این یك نوع هواپیمای جاسوسی را ندارد و هواپیماهای مختلف جاسوسی این كشور در پایگاه های آمریكا در خلیج فارس مستقر هستند و در طول روز كار خویش را برای انجام فعالیت های جاسوسی انجام می دهند، اما چشمان بیدار پدافند هوایی كشور تمامی حركات را رصد می كند و زیر نظر دارد.
فخری در مورد مراسم روز جهانی هیدروگرافی هم تصریح كرد: واضح است كشوری كه سواحل گسترده دارد و در شمال و جنوب خود از دو دریای بزرگ برخوردار می باشد باید در حوزه هیدروگرافی حرفی برای گفتن داشته باشد.
وی افزود: مقام معظم رهبری در بازدید از بندرعباس و راه اندازی ناو جماران بیان نمودند كه ایران كشوری با سابقه است، اما كشوری دریایی نیست كه بعد از این فرمایشات توجه بیشتری به بستر و سطح دریا در دستور كار قرار گرفته و توسعه سواحل مكران بعنوان یك اولویت تعریف شد.
وی با اشاره به این كه تمامی سازمان ها كه در حوزه چارت های دریایی فعالیت می نمایند باید به نحوی مطلوب در این راستا اقدام نمایند، اظهار داشت: هر فعالیتی در دریا نیازمند اطلاعات مناسب می باشد و سازمان هایی كه صاحب تجهیزات هیدورگرافی هستند باید فعالیت خویش را به نحوی مطلوب انجام داده تا داده های مناسبی از دریا به دست آید.1398/04/05
01:26:42
5.0 / 5
4314
تگهای خبر: پرواز , توسعه , سازمان
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است