مدیرعامل شهرهای جدید مطرح كرد

متروی هشتگرد ۲۰۰ میلیارد منابع نیاز دارد

متروی هشتگرد ۲۰۰ میلیارد منابع نیاز دارد به گزارش كار و درآمد مدیرعامل شركت عمران شهرهای جدید با اشاره به اینكه افتتاح مترو هشتگرد منجر به ارزش افزوده بالایی در این شهر می شود، اظهار داشت: تابحال ۸۰ میلیارد تومان برای پروژه قطار برقی گلشهر - هشتگرد هزینه شده و ۲۰۰ میلیارد تومان دیگر نیاز داریم.


به گزارش كار و درآمد به نقل از ایسنا، حبیب الله طاهرخانی در حاشیه بازدید جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، اسلامی وزیر راه و شهرسازی و شهبازی استاندار البرز از پروژه قطار برقی گلشهر – هشتگرد اظهار نمود: شهر جدید هشتگرد ظرفیت سكونتی بالایی دارد و الان تعداد زیادی واحد خالی در این شهر وجود دارد كه علت اصلی آن به خطوط ارتباطی مربوط می شود. راه اندازی قطار برقی كرج – هشتگرد منجر به تسهیل رفت و آمد و ایجاد رونق در این شهر خواهد شد.
وی در مورد تعیین تكلیف واحدهای مسكن مهر «هسا»، اظهار داشت: این یكی از مجموعه های اصلی شهر جدید هشتگرد است كه تعیین تكلیف شده و امیدواریم به ترتیب شاهد واگذاری واحدها باشیم.
طاهرخانی درباره رقم افزایش وام مسكن مهر اظهار داشت: كل واحدهایی كه در سطح كشور مشمول افزایش وام شده اند ۲۰۰ هزار واحد است كه حدود ۱۰۰ هزار واحد آن مشمول شهرهای جدید می شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی درباره آخرین وضعیت پروژه اقدام ملی تولید و عرضه مسكن در شهرهای جدید اظهار نمود: در مجموعه شهرهای جدید ۲۰۰ هزار واحد در چارچوب پروژه اقدام ملی تعریف شده كه از این تعداد ۵۸ هزار واحد شروع شده، ۱۰۰ هزار واحد احصا شده كه در مراحل مختلف هستند.
به قول طاهرخانی استقبال پیمانكاران از پروژه اقدام ملی بسیار قابل توجه است، چون كه شهرهای جدید روند رو به رشدی را طی می كنند.
وی افزود: به صورت مثال هشتگرد ظرفیت بالایی دارد. همین پروژه مترو كه در مراحل نهایی به سر می برد تا كنون ۸۰۰ میلیارد تومان برای آن هزینه شده و حدود ۲۰۰ میلیارد تومان باقیمانده، اگر به مرحله نهایی برسد ارزش پروژه ۳۰۰۰ میلیارد تومان خواهد بود. بطوركلی امسال شرایط متحولی را در هشتگرد شاهد بودیم.1398/05/01
17:38:49
5.0 / 5
4324
تگهای خبر: تولید , شركت , مسكن
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است