افزایش نرخ بیكاری انگلیس

افزایش نرخ بیكاری انگلیس كار و درآمد: بعد از ثبت چندین كاهش متوالی، نرخ بیكاری انگلیس باردیگر صعودی شد.


به گزارش كار و درآمد به نقل از تریدینگ اكونومیكس، تا آخر سه ماهه دوم سال ۲۰۱۹ متوسط نرخ بیكاری انگلیس با ۰.۱ درصد افزایش نسبت به سه ماهه نخست سال به ۳.۹ درصد رسیده است. طی این مدت شمار بیكاران انگلیسی با ۳۱ هزار نفر افزایش به یك میلیون و ۳۲۹ هزار نفر رسیده است تا بدین ترتیب شمار افراد فاقد شغل از ركورد پایین ۴۴ سال گذشته فاصله بگیرد.
از سوی دیگر در سه ماهه دوم سال برای ۱۱۵ هزار نفر اشتغال زایی صورت گرفته است تا بدین ترتیب ۳۲ میلیون و ۸۱۱ هزار انگلیسی دارای شغل باشند. با وجود افزایش نرخ بیكاری، رشد دستمزدها در انگلیس به متوسط ۳.۸ درصد رسیده است كه از سال ۲۰۰۸ تابحال بی سابقه بوده است.
متوسط نرخ بیكاری در انگلیس در بازه زمانی ۱۹۷۱ تا ۲۰۱۹ معادل ۶.۹۷ درصد بوده است كه بالاترین نرخ بیكاری ثبت شده مربوط به فوریه ۱۹۸۴ با ۱۲ درصد و كمترین نرخ بیكاری ثبت شده مربوط به ۳.۴ درصد نوامبر سال ۱۹۷۳ بوده است.
از زمان رأی به ترك اتحادیه اروپا در رفراندوم سال ۲۰۱۶، وضعیت بازار كار در انگلیس بهتر شده است و این مساله یكی از اصلی ترین موارد اشاره طرفداران برگزیت بوده است؛ هر چند كه رشد اقتصادی انگلیس در سه ماه منتهی به ژوئیه به منفی ۰.۲ درصد رسید كه از سال ۲۰۱۶ بی سابقه بود اما نرخ بیكاری این كشور به ۳.۸ درصد كاهش پیدا كرد كه از ژانویه ۱۹۷۵ تابحال مشاهده نشده بود.
از سال ۲۰۱۳ بدین سو نرخ بیكاری هم در گروه زنان و هم در گروه مردان رو به كاهش بوده است. تا آخر ماه ژوئیه نرخ بیكاری برای مردان ۴.۱ درصد و برای زنان ۳.۶ درصد بوده است.
از ۸.۵۵ میلیون انگلیسی كه در بازار كار این كشور هیچگونه فعالیتی ندارند، ۳.۲۹ میلیون نفر مرد و ۵.۲۶ میلیون نفر زن هستند. نرخ عدم فعالیت اقتصادی در شرایطی به ۲۰.۷ درصد رسیده است كه پایین ترین نرخ از زمان ثبت این آمار در سال ۱۹۷۱ به حساب می آید.
منبع:

1398/05/25
11:30:18
5.0 / 5
4377
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است