معاون وزیر كار به مهر خبر داد

مشاوران فاقد صلاحیتی كه مجوز صلاحیت صادر می كنند!

مشاوران فاقد صلاحیتی كه مجوز صلاحیت صادر می كنند! به گزارش كار و درآمد معاون امور روابط كار وزیر كار با اشاره به وجود رانت در فعالیت برخی مشاوران ایمنی كار اظهار داشت: متاسفانه مشاهده شده برخی مشاوران ایمنی كار با یك تخصص، برای ۷ حوزه مجوز فعالیت كار صادر می كنند.



حاتم شاكرمی در گفتگو با خبرنگار مهر، به وجود رانت فعالیت برخی مشاوران ایمنی كار و صدور مجوزهای فعالیت در چندین حوزه به رغم داشتن یك تخصص تصریح كرد: متاسفانه در حوزه فعالیت مشاوران ایمنی برای برخی افراد رانت هایی وجود دارد و بنابراین در این زمینه اقدامات جدی انجام داده ایم.
وی با اشاره به اینكه در بعضی موارد یك نفر با یك تخصص برای مشاوره ایمنی و عرضه صلاحیت مجوز كار در ۷ نوع تخصص از وزارت تعاون، كار و راه اجتماعی مجوز فعالیت تحت عنوان «مشاور ایمنی كار» دریافت كرده است، افزود: بعنوان مثال یك فرد با تحصیلات شیمی یا تحصیلات در حوزه بهداشت كار، برای حوزه های بررسی استاندارد آسانسور یا استاندارد دیگ بخار و یا مخازن تحت فشار كه برای هر كدام گواهی جداگانه لازم است، مجوز عرضه صلاحیت كار دریافت كرده است.
معاون امور روابط كار وزیر كار تصریح كرد: این یك رانت است كه یك نفر با یك تخصص، برای افراد مجوز صلاحیت كار ۷ حوزه را صادر كند.
وی تصریح كرد: ما بطور قطع این رانت را قطع خواهیم كرد و آیین نامه مربوطه در شورایعالی حفاظت فنی بازبینی می شود.
شاكرمی همینطور در بخش دیگری از اظهاراتش به تضاد منافع فعالیت برخی بازرسان كار اشاره نمود و افزود: یكی دیگر از اقداماتی كه باید با آن برخورد نماییم این است كه برای برخی مشاوران فنی و ایمنی كار مجوز فعالیت تحت عنوان بازرس كار هم در وزارت كار صادر شده بود كه این یك تضاد منافع بوجود آورده است.
وی با تاكید بر اینكه یك بازرس كار نمی تواند هم ناظر باشد و هم مجوز فعالیت تحت عنوان مشاور ایمنی داشته باشد، اضافه كرد: ما با این مورد هم با جدیت برخورد خواهیم كرد و تا زمانی كه یك بازرس كار در حوزه بازرسی شاغل است اجازه فعالیت بعنوان مشاوره ایمنی كار در واحدهای تولیدی، صنعتی و خدماتی را ندارد.

1398/05/26
22:55:03
5.0 / 5
4989
تگهای خبر: تولید , خدمات , صنعت , وزارت كار
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است