یك كارشناس حوزه كار:

كارخانه ها به مدیران بدون برنامه واگذار نشوند

كارخانه ها به مدیران بدون برنامه واگذار نشوند به گزارش كار و درآمد یك كارشناس حوزه كار می گوید: در واگذاری كارخانه ها باید شاخصه هایی همچون اهلیت و برنامه خریدار، پایداری بنگاه و امنیت شغلی كارگران مدنظر قرار گیرد.علی اكبر لبافی در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: در شرایط اقتصادی حاضر هرگونه واگذاری بنگاه و خصوصی سازی باید با احتیاط و رعایت تمام اصول و تشریفات قانونی صورت گیرد تا تولید گرفتار صدمه نشود و نیروهای شاغل در كارخانه ها به جمع بیكاران نپیوندند.

وی با تاكید بر تقویت و پشتیبانی از كارخانه های تولیدی اضافه كرد: در این كارخانه ها كارگران بسیاری مشغول كارند كه معاش آنها به دوام و ماندگاری كارخانه و پرداخت حقوق و مطالبات قانونی آنها بستگی دارد ازاین رو هر چیزی كه این ماندگاری را به مخاطره بیاندازد در معیشت و دستمزد كارگران اثرگذار خواهد بود.

بهترین راه پشتیبانی از بنگاه های اقتصادی

این كارشناس حوزه كار بخشی اعظمی از مشكلات بنگاههای اقتصادی را ناشی از نبود نقدینگی، عدم تامین مواد اولیه دانست و اظهار داشت: بهترین راه كمك به بنگاه های تولیدی این است كه تخفیف های بیمه ای و معافیت های مالیاتی برای آنها در نظر بگیریم و هزینه های تولید را كاهش دهیم تا فشار بر بنگاه به حداقل ممكن برسد و پایداری و ماندگاری بنگاه باعث حفظ اشتغال موجود و امنیت شغلی نیروهای كار شاغل در آن شود.

اهلیت و صلاحیت خریدار و داشتن برنامه

لبافی از اهلیت و صلاحیت بعنوان دو اصل مهم در واگذاری بنگاهها نام برد و اظهار داشت: مالكان و سهامداران و خریداران بنگاهها نباید تنها به سودآوری فكر كنند و ارتقا و بهره وری بنگاه و ضمانت اجرای برنامه هایی كه عرضه می كنند جزو اصولی است كه باید مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش كار و درآمد به نقل از ایسنا، بر مبنای تبصره ۳ ماده ۲۰ قانون اجرایی سیاست های اصل ۴۴ قانون اساسی، فروش اقساطی حداكثر پنج درصد از سهام بنگاههای مشمول واگذاری به مدیران و كاركنان همان بنگاه و حداكثر پنج درصد به سایر مدیران با تجربه و متخصص و كارآمد مجاز است. كارشناسان معتقدند شریك كردن كارگران در سهام كارخانه ها باعث صرفه جویی در تولید، بالا رفتن بهره وری بنگاه، ایجاد تولید مرغوب و انگیزه بیشتر كار در كارگران می شود.
1398/07/17
22:10:40
5.0 / 5
4824
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است