وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی خبر داد:

تخصیص ۹ هزار میلیارد تومان به پروژه های روستایی در كشور

تخصیص ۹ هزار میلیارد تومان به پروژه های روستایی در كشور به گزارش كار و درآمد وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: تابحال ۹ هزار و ۵۱۴ میلیارد تومان از راه موسسات عامل در اختیار طرح ها و پروژه های روستایی قرار گرفته است.به گزارش كار و درآمد به نقل از مهر، محمد شریعتمداری عصر دوشنبه در همایش ملی روز روستا و عشایر در بیرجند بیان كرد: تابحال در حوزه برق، مخابرات، طرح های هادی روستایی، بهداشت و درمان و زیربناهای اساسی اقدامات خوبی انجام شده است.
وی با اشاره به اینكه در بعضی روستاها با داشتن اینترنت پرسرعت باز هم شاهد خروج مردم از روستاها به شهرها بوده ایم، اضافه كرد: علیرغم اینكه تمام خدمات را به روستاها بردیم اما باز هم نتوانستیم توقف خروج مردم از روستاها را داشته باشیم.
شریعتمداری با اشاره به اینكه در دولت یازدهم و دوازدهم اشتغال و بیمه حمایتی روستاها مورد توجه جدی قرار گرفت، اظهار داشت: با اجازه رهبری و مصوبه شورای اسلامی تسهیلات ارزان قیمت روستایی و عشایری با نرخ شش و چهار درصد در اختیار عشایر و كارآفرینان قرار گرفت.
وی با اشاره به اینكه ۱۳ هزار و ۳۸۰ میلیارد تومان از منابع ارزی تبدیل به ریال شده و با ارز نیمایی به دستگاه اجرایی و حمایتی ابلاغ گردیده است، اظهار داشت: از این میزان هفت هزار و ۱۱۶ میلیارد تومان سهم دستگاه های بخشی و سه هزار و ۷۵۰ میلیارد تومان به نهادهای حمایتی اختصاص پیدا كرده است.
وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی افزود: به دنبال زلزله كرمانشاه برای توسعه فعالیت های اشتغالزایی ۶۰۰ میلیارد تومان در اختیار این استان قرار گرفت.
وی بیان كرد: از مجموع این منابع ۹ هزار و ۵۱۴ میلیارد تومان معادل ۸۳ درصد منابع از راه موسسات عامل در اختیار طرح ها و پروژه های روستایی قرار گرفته است.
شریعتمداری با اشاره به اینكه از آغاز طرح تابحال بالغ بر ۱۸۰ هزار اشتغال در كشور بوجود آمده است، اظهار داشت: این امر سبب شده سهم اشتغال در سبد اشتغال روستایی از ۳ درصد در بهار سال ۹۷ به ۲۵ درصد در بهار امسال افزایش یابد.
وی با اشاره به اینكه اگر نتواتیم منابع را به صورت چرخشی در اختیار روستاییان قرار دهیم سهم اشتغال كاسته می شود، اظهار داشت: پیشنهاد جدیدی به مجلس داده ایم كه از این منابع به صورت چرخشی از این منابع بهره مند باشیم.
وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی بیان كرد: میزان بیكاری در تابستان سال ۹۷ در روستاها نسبت به سال جاری از ۷.۷ درصد به ۶.۶ درصد رسیده است.
وی با اشاره به اینكه از مجموع این اعتبارات بیشترین یهم در اختیار بخش كشاورزی قرار گرفته است، اضافه كرد: امروز در مزرعه های تولیدی زرشك و شتر مرغ خراسان جنوبی شاهد نتایج مطلوب این اعتبار بودیم.
شریعتمداری بیان كرد: در جریان اجرای طرح از تمامی دریافت كنندگان تسهیلات نظارت هایی انجام می شود كه با پیشگیری از اتلاف منابع در رسیدن به اشتغال روستایی كمك گردد.
وی با اشاره به اینكه برنامه توسعه كسب و كارها در مناطق روستایی و اشتغال خرد را در دستور كار داریم، اظهار داشت: حاصل این فعالیت ها ایجاد ۴۷۰ هزار اشتغال و تثبیت اشتغال های موجود است.
شریعتمداری با اشاره به اینكه بیمه اشتغال روستاییان از دیگر محورهای مد نظر برای تثبیت جمعیت روستاها است، اظهار داشت: امروز یك میلیون بیمه شده فعال در این صندوق داریم.
وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی از افزایش ۳۰ درصدی بیمه زنان در این صندوق اطلاع داد و اضافه كرد: تابحال ۲۳ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در این صندوق ها انجام شده است.


منبع:

1398/07/18
14:34:19
5.0 / 5
4204
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است