رییس دبیرخانه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی اعلام كرد:

اجرای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی با هدف ایجاد اشتغال پایدار

اجرای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی با هدف ایجاد اشتغال پایدار به گزارش كار و درآمد رئیس دبیرخانه ستاد ساماندهی و پشتیبانی از مشاغل خانگی وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: ایجاد اشتغال پایدار یكی از مهم ترین دستاوردهای مورد انتظار ما در اجرای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در سطح كشور است.


به گزارش كار و درآمد به نقل از ایسنا، مهناز امامدادی در كارگاه آموزشی الگوی توسعه مشاغل خانگی كه در شهرستان آمل برگزار شد، با اشاره به اینكه طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در سه مرحله انجام می شود كه اولین مرحله آن بررسی و شناسایی مزیت ها و توانمندی های مناطق است، اظهار نمود: مرحله دوم توانمندسازی و آموزش متقاضیان و مرحله سوم وصل كردن شاغلان خانگی به بازارها است.
وی اشاره كرد: طبق مطالعات و بازدیدهای میدانی انجام شده به این نتیجه رسیدیم كه صرف پرداخت تسهیلات در بحث مشاغل خانگی كارگشا نخواهد بود و نیاز به ارائه كمك های بیشتری مانند مشاوره، هدایت و آموزش های تكمیلی احساس می شود.

رئیس دبیرخانه ستاد ساماندهی و پشتیبانی از مشاغل خانگی وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی اشاره كرد: بیشتر بازگشت كنندگان در این بخش دارای مدرك مهارتی هستند اما با فضای كسب و كار بیگانه اند و باید اذعان كرد كه ورود به بازار قاعده خودش را دارد.

امامدادی با تاكید بر لزوم توجه به مزیت های مناطق اظهار داشت: در این طرح توجه به مزیت های منطقه یا محل فعالیت بسیار اهمیت دارد و انتخاب رشته بدون در نظر گرفتن مزیت های منطقه ای نتیجه ای نخواهد داشت.

وی توانمندسازی متقاضیان را بسیار مهم دانست و اضافه كرد: متقاضی باید مشاوره، هدایت و آموزش های تكمیلی كوتاه مدت لازم را دیده باشد و در واقع توانمند شده باشد.

رئیس دبیر خانه ستاد ساماندهی و پشتیبانی از مشاغل خانگی وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی بیان كرد: مطالعات نشان می دهد افرادی كه بدون توانمندسازی محصولی را تولید می كنند نهایت به بازارهای محلی دسترسی دارند اما افرادی كه به صورت اصولی توانمند شده اند برای ورود به بازارهای بزرگتر و قوی تر آماده می شوند و عملكرد بهتری دارند.

امامدادی افزود: بحث اتصال به بازار نیز از نكات مهم و مورد توجه در این طرح است. یعنی فرد توانمند شده بتواند محصول خودرا به بازار عرضه نماید.

وی تصریح كرد: مهم ترین اتفاقی كه مقرر است بیفتد اولویت بندی و شناسایی مزیت های نسبی و رقابتی مناطق است و محصول تولید شده باید قابلیت حضور و رقابت در بازار را داشته باشد.

رئیس دبیرخانه ستاد ساماندهی و پشتیبانی از مشاغل خانگی اشاره كرد: دستاوردهای مورد انتظار ما در این طرح افزایش سهم مشاغل خانگی توسعه یافته در اقتصاد مناطق، ایجاد اشتغال پایدار، اتصال پایدار صاحبان مشاغل خانگی به بازار، توانمندی متقاضیان، كاهش وابستگی به تسهیلات است.
منبع:

1398/07/19
23:26:35
5.0 / 5
4282
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است