در گزارش كار و درآمد اعلام شد

سه چالش پیش روی شركت نیمه تعطیل آذرآب

سه چالش پیش روی شركت نیمه تعطیل آذرآب به گزارش كار و درآمد مدیركل پشتیبانی از پایداری مشاغل وزارت كار با اشاره به حل اختلاف بین سهامداران عمده شركت صنایع آذرآب، اظهار داشت: بانك كشاورزی بعنوان دارنده ۳۱ درصد سهام شركت به تعهدات خود بی توجه است.كریم یاوری در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به آخرین وضعیت شركت صنایع آذرآب تصریح كرد: یكی از مهمترین مشكلات و چالش های پیش روی شركت آذرآب اختلاف بین سهامداران است. سهامدار عمده این شركت بانك كشاورزی است كه ۳۱ درصد سهام را در اختیار دارد؛ ضمن اینكه ۱۲ درصد سهام این شركت در اختیار یك فرد است كه بعنوان دو سهامدار عمده آذرآب هستند. مابقی سهام در اختیار كارگران قرار دارد كه سهام خرد هستند.
وی با اشاره به اینكه بانك سهامداران عمده این شركت همچون بانك كشاورزی به انجام تعهدات خود بی توجه هستند، اظهار داشت: سهامدار نباید فقط در سود شركت شریك باشد بلكه باید در شرایط سخت هم به تعهدات سهامداری خود عمل كند.
مدیركل پشتیبانی از پایداری مشاغل وزارت كار با اشاره به اینكه شركت صنایع آذرآب حدود ۱۳۰۰ كارگر دارد، اضافه كرد: فعالیت این شركت طی سه ماه گذشته حدودا نیمه تعطیل بوده كه به علت اختلاف بین سهامداران عمده بانك است و بنابراین شرایط برای انعقاد قرارداد جدید برای فعالیت خط تولید فراهم نشده است.
یاوری افزود: بانك كشاورزی سه نماینده در هیأت مدیره شركت و فرد دارنده ۱۲ درصد سهام شركت نیز، دو نماینده در هیأت مدیره شركت آذرآب دارند.
این مقام مسئول در وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی، حل اختلاف بین سهامداران و تاخیر در تعیین تكلیف سهام شركت را چالش مهم شركت اعلام نمود و اظهار داشت: علاوه بر این، مبحث دیگری كه دغدغه كارگران شركت است، پرونده تسهیلات ۱۵۰ میلیارد تومانی است كه مالك وقت دریافت كرده اما به قول كارگران در شركت هزینه نشده و پرونده آن در مراجع قضایی در جریان است.
مدیركل پشتیبانی از پایداری مشاغل و بیمه بیكاری وزارت كار اظهار داشت: تعیین تكلیف سهام شركت، تعیین تكلیف پرونده تسهیلات ۱۵۰ میلیارد تومانی دریافت شده توسط مالك وقت و همینطور عقد قرارداد با وزارت نفت و كارخانه هایی كه می توانند منجر به فعالیت باردیگر خط تولید شركت شوند، سه چالش پیش روی شركت صنایع آذرآب هستند كه كارگران بعنوان مطالبات خود مطرح كرده اند.
یاوری همینطور درباره نقش وزارت كار در ورود به مشكل شركت آذرآب اظهار داشت: وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی مكلف است برای صیانت از نیروی كار و پرداخت مطالبات معوق كارگران در مورد این شركت و هر بنگاهی كه با چالش مواجه می شود وارد شود تا با حل مشكل بنگاه و كارفرما، از ریزش نیروی كار جلوگیری كند كه در این زمینه وزارت كار ورود كرده و از سهامداران پیگیر حل مسئله است.
وی تصریح كرد: با عنایت به اینكه سهامدار عمده شركت آذرآب بانك كشاورزی و سهامدار دوم یك شخص حقیقی است، این دو سهامدار عمده مكلفند نسبت به حل اختلاف فی درخلال اقدام نمایند.

1398/07/29
23:21:34
5.0 / 5
4380
تگهای خبر: بانك , بیكاری , بیمه , تسهیلات
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است