آقازاده:

استاندار مركزی خواهان تعیین یك نماینده ویژه برای پیگیری امور آذرآب شد

استاندار مركزی خواهان تعیین یك نماینده ویژه برای پیگیری امور آذرآب شد به گزارش كار و درآمد استاندار مركزی خواهان تعیین یك نماینده ویژه برای پیگیری امور آذرآب شد تا با دستگاه های مرتبط در تهران هماهنگ شود و از این طریق، سریع تر سهام بانك كشاورزی كه نتوانسته خوب بنگاه داری و مدیریت كند، تعیین تكلیف و ظرف یك ماه آینده مشكلات برطرف شود.


به گزارش كار و درآمد به نقل از ایسنا، سیدعلی آقازاده در جلسه ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی كه با حضور وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی در اراك برگزار شد، اظهار نمود: استان مركزی به رغم تمام مشكلات موجود همچون مشكلات هپكو و آذرآب، استانی است كه شاخصه های اقتصاد مقاومتی آن امسال بسیار بهتر از سال ۹۷ است. نرخ بیكاری استان در تابستان امسال ۸.۳ درصد و و در بهار همین سال ۸.۴ بوده و در صورتیكه میانگین نرخ بیكاری در ۶ ماهه امسال ۸.۳۵ درصد بوده باشد، بیشتر از یك درصد در كاهش نرخ بیكاری استان رشد بوجود آمده است.
وی اضافه كرد: استان مركزی در سال ۹۲ از لحاظ فضای كسب و كار در رتبه سیزدهم قرار داشت و الان به رتبه ششم ارتقا پیدا كرده است كه این رشد و ارتقا به همت كارآفرینان، تولیدكنندگان و كارگران بوجود آمده و نشان از بهبود وضعیت فضای كسب و كار، نرخ بیكاری و روند تولید در استان دارد.
استاندار مركزی در مورد تسهیلات خاطرنشان كرد: سال قبل سهم تسهیلات استان ۱۲۵۰ میلیارد تومان بوده كه در انتها سال به حدود ۱۶۰۰ میلیارد تومان رسید، همینطور در ۶ ماهه امسال بیشتر از ۹۰۰ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده و در صورت تداوم این روند سهم تسهیلات استان تا آخر سال به حدود ۲۰۰۰ میلیارد تومان هم خواهد رسید.
آقازاده با اشاره به اینكه میزان صادرات غیرنفتی استان تا روز گذشته ۶۰۳ میلیون دلار بوده است، بیان كرد: ارزش ارزی صادرات استان تا روز گذشته نسبت به مدت مشابه سال قبل سه درصد افزایش داشته و امیدواریم به رغم تمام فشارها و تحریم ها بتوانیم بالاتر از میزان سال قبل صادرات داشته باشیم.
وی در مورد وضعیت شركت های هپكو و آذرآب افزود: حقوق كارگران هپكو تا ۳۱ شهریورماه پرداخت شده است، حقوق كارگران آذرآب هم تا آخر مهرماه به اندازه ۲.۵ ماه معوق است كه در تلاش هستیم این حقوق را زودتر پرداخت نماییم.
استاندار مركزی با اشاره به اینكه ماهیت شركت آذرآب با هپكو متفاوت می باشد، اظهار داشت: هم اكنون در شركت آذرآب ۳۰ هزار تن سفارش وجود دارد، اما متاسفانه در ۶ ماهه اول امسال میزان تولید این شركت تنها ۱۲۹۰ تن بوده است. این شركت می تواند تا آخر سال ۲۰ هزار تن تولید داشته باشد.
وی با اشاره به اینكه باید در اسرع وقت با اتحاد و انسجام، مشكل سهامدار و مدیریت و اختلافات داخلی درون آذرآب را رفع نماییم، تصریح كرد: در هپكو هم اكنون از تولید و مشتری خبری نیست، اما در آذرآب هم سفارش و هم مشتری نقد وجود دارد.
وی بیان كرد: مشكلات بوجود آمده امروز به جهت ایرادات موجود در واگذاری هپكو و آذرآب به بخش خصوصی است و نباید در این عرصه تنها دولت را مقصر دانست.
استاندار مركزی خواهان تعیین یك نماینده ویژه برای پیگیری امور آذرآب شد تا با دستگاه های مرتبط در تهران هماهنگ شود و از این طریق، سریع تر سهام بانك كشاورزی كه نتوانسته خوب بنگاه داری و مدیریت كند، تعیین تكلیف و ظرف یك ماه آینده مشكلات برطرف شود.
آقازاده اظهار داشت: حقوق معوقه كاركنان باید در اسرع وقت پرداخت گردد تا كارگران دلگرم به كار شوند، چون كه شركت آذرآب با مشكل نقدینگی مواجه نیست.1398/07/30
09:56:49
5.0 / 5
4091
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است