در حاشیه جلسه دولت

شریعتمداری: تنها چاره مشكلات كارگران بازگشت كارخانه ها به دولت نیست

شریعتمداری: تنها چاره مشكلات كارگران بازگشت كارخانه ها به دولت نیست به گزارش كار و درآمد وزیر كار اظهار داشت: كارخانه هایی مثل هپكو و آذرآب اشكال ساختاری داشته اند كه این مورد مربوط به چگونگی خصوصی سازی آنهاست كه در دولت قبل رخ داده اما در هر حال راه حلش تنها بازگشت كارخانه ها به دولت نیست.


به گزارش كار و درآمد به نقل از ایسنا، محمد شریعتمداری در جلسه جلسه امروز (چهارشنبه)هیئت دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به این پرسش كه برنامه ای برای ثبت شكایات كسانی كه یارانه شان قطع می شود وجود دارد یا خیر، اظهار داشت: آنان می توانند به شعب پیشخوان دولت در سراسر كشور رجوع كنند و در پایگاه اینترنتی آن تا ۲۰۰ كلمه شكایت خویش را به ما اعلام كنند كه تا الان برای حذف هفتصدهزار نفری كه در مرحله اول انتخاب شده اند حدود ۱۰ هزار شكایت در اختیار وزارت كار قرار گرفته است.

وی در پاسخ به پرسشی در خصوص اینكه چه تعداد شركت واگذار شده به بخش خصوصی وجود دارد كه با كارگرانش گرفتار مشكل شده اند، اظهار نمود: در مجموع در تصویب قانون خصوصی سازی گرفتار نواقصی هستیم. بهرحال كسانی كه خریدار این شركت ها هستند باید تا ماه ها بعد از خرید، به خصوص آنهایی كه بدهی هایی به نهادها و سازمان های مختلف داشتند از جانب سازمان خصوصی سازی حمایت شوند تا كمتر شاهد این اتفاقات باشیم.

شریعتمداری اضافه كرد: كارخانه هایی مثل هپكو و آذرآب هم اشكال ساختاری داشته اند كه این مورد مربوط به چگونگی خصوصی سازی آنهاست كه در دولت قبل رخ داده و در این دولت خویش را نشان داده است اما در هر حال راهش تنها بازگشت كارخانه ها به دولت نیست.

وی افزود: تعیین تكلیف مالكیت شركت ها و تثبیت این مالكیت بگونه ای كه كارگران احساس كنند در آینده این شركت ها از شرایط باثباتی بهره مند هستند یكی از مهمترین دغدغه هاست و در ادامه چگونگی نظام پرداخت ها هم كه به جهت همین مبحث گرفتار مشكل می شود، دغدغه دیگری است و سبب اعتراض كارگران می شود.

وزیر كار تصریح كرد: بعضی از این تغییرات باید با اصلاح قانون صورت گیرد كه الان در بررسی دوباره قانون واگذاری امكان دارد پیشنهاداتی از جانب وزارت اقتصاد اعلام گردد كه نیروی كار در این كارخانه ها بهتر حفظ شود.

شریعتمداری همینطور اعلام نمود: قانون جامع پشتیبانی از معلولان با حمایت همین دولت تصویب شده كه آئین نامه اجرایی آن در كمیسیون های مختلف پیگیری می شد كه امروز این ماده های ۱۲ و ۱۳ این آئین نامه در دست بررسی قرار گرفته كه یكی بعد از دیگری تصویب خواهد شد.
1398/08/02
00:51:45
5.0 / 5
4155
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است