بین وزارت كار و سازمان انرژی اتمی؛

تفاهم نامه ارتقای ایمنی كار در مقابل پرتوهای صنعتی به امضا رسید

تفاهم نامه ارتقای ایمنی كار در مقابل پرتوهای صنعتی به امضا رسید كار و درآمد: تفاهم نامه همكاری پژوهشكده سیستم های پیشرفته صنعتی به نمایندگی از سازمان انرژی اتمی و مركز تحقیقات و تعلیمات حفاظت فنی و بهداشت كار به نمایندگی از وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی امضا شد.به گزارش كار و درآمد به نقل از مهر، تفاهم نامه همكاری درباب برگزاری آموزش های ایمنی و بهداشت كار با هدف توانمندسازی و ارتقای سطح دانش و فرهنگ ایمنی در میان كارگران، كارفرمایان، پیمانكاران و مسئولان ایمنی در حوزه سازمان انرژی اتمی و شركت های تابعه بین دو مركز تحقیقات و تعلیمات حفاظت فنی و بهداشت كار و پژوهشكده سیستم های پیشرفته هسته ای عصر امروز (دوشنبه ۱۳ آبان) با حضور علی اصغر زارعان دستیار ویژه معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران و حاتم شاكرمی معاون روابط كار وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی به امضا رسید.
این تفاهم نامه بین حمید رضا فقیه مدیرعامل پژوهشكده سیستم های پیشرفته صنعتی به نمایندگی از سازمان انرژی اتمی ایران و امیر عباس پركنی رئیس مركز تحقیقات و تعلیمات حفاظت فنی و بهداشت كار به نمایندگی از وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی به امضاء رسید.
این تفاهم نامه با هدف همكاری دو مجموعه در برگزاری دوره های آموزشی، تبادل مدرس، تدوین استاندارد، تهیه منابع و محتوای دوره های آموزشی و اجرای پروژه های پژوهشی مشترك در حوزه ایمنی هسته ای و پرتویی در بخش های مختلفی مانند صنعت، معدن، بهداشت، درمان و.. منعقد شده است.
زارعان در این مراسم گفت: سازمان انرژی اتمی ایران متولی و مرجع توسعه ایمنی در تأسیسات و فعالیت های هسته ای و پرتویی به منظور حصول اطمینان از حفاظت كاركنان، مردم، نسل آینده و محیط زیست در مقابل اثرات زیان آور پرتوها در سطح كشور است.
وی اضافه كرد: سازمان انرژی اتمی ایران با انعقاد این تفاهم نامه، تجربیات، توانمندی ها و سرریز دانش خود در حوزه ایمنی هسته ای و پرتویی را جهت بكارگیری در سایر بخش های كشور مانند، صنعت، معدن، بهداشت، درمان و... در اختیار وزارت تعاون، كار و تأمین اجتماعی قرار خواهد داد و متقابلاً از توانمندی ها و تجربیات این وزارت خانه در حوزه های مختلفی همچون ایمنی صنعتی استفاده خواهدنمود.
همچنین در این مراسم، حاتم شاكرمی معاون امور روابط كار وزیر كار اظهار داشت: در شرایطی كه در دوران تحریم قرارداریم و در حوزه ایمنی كار نیز ممكنست محدودیت هایی ایجاد شود تمایل داریم تا از ظرفیت های داخلی و داشته های فنی بومی كشور همچون حوزه ارتقای ایمنی كار در حوزه های رادیو اكتیو و پرتوهای صنعتی استفاده نمائیم.
معاون وزیر كار با اشاره به سه محور مهم تفاهم نامه ارتقای ایمنی كار در مقابل لطمه های ناشی از رادیو اكتیو و پرتوهای صنعتی اظهار داشت: تدوین استانداردها، تامین و تعمیر تجهیزات و ارائه آموزش های ایمنی مهمترین محورهای این تفاهم نامه هستند.
وی با تاكید بر اینكه با این تفاهم نامه می توانیم ایمنی جامعه هدف كه ۱۰۰ هزار نفر هستند را تامین نماییم، اظهار داشت: یك بحث دیگر ارتقای استانداردها است كه بر این مساله تاكید داریم. قبل از سازمان انرژی اتمی با همكاری وزارت نفت بخشنامه ایمنی در جایگاه های عرضه سوخت تدوین شد كه در مرحله امضای تفاهم نامه قرار دارد و در این زمینه استاندارهای تفاهم نامه موجود با سازمان انرژی اتمی نیز قابل ارتقا و به روز رسانی است.
معاون امور روابط كار وزیر كار پیشنهاد نمود تا كمیته مشترك برای عملیاتی كردن این تفاهم نامه تشكیل گردد.
بر اساس این گزارش، هر دو طرف بر عملیاتی كردن این تفاهم نامه با اعمال رویكرد مدیریت جهادی و تلاش مضاعف تاكید كردند و مقرر شد نتایج اقدامات و دستاوردها در بازه های زمانی مشخص و با حضور دست اندركاران دو مجموعه، مورد ارزیابی همه جانبه قرار گیرد.


منبع:

1398/08/16
19:34:01
5.0 / 5
4365
تگهای خبر: آموزش , توسعه , جامعه , سازمان
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است