مدیركل حمایت از مشاغل به مهر خبر داد

كارفرمای هفت تپه اعلام تعطیلی كرد

كارفرمای هفت تپه اعلام تعطیلی كرد به گزارش كار و درآمد مدیركل پشتیبانی از پایداری مشاغل و بیمه بیكاری وزارت كار با اشاره به اینكه مدیرعامل هفته تپه از ۲۹ آبان ماه اعلام تعطیلی كرده است، از ورود وزارت كار و نهادهای ذیربط به این مورد اطلاع داد.كریم یاوری در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به آخرین وضعیت بروزرسانی حقوق كارگران شركت كشت و صنعت نیشكر هفت تپه تصریح كرد: متاسفانه وعده مدیرعامل برای پرداخت حقوق شهریورماه كارگران حداقل در نیمه اول مهرماه تحقق پیدا نكرد و كارگران واحد موصوف با سه ماه حقوق معوق شده مواجهند.
وی اضافه كرد: مدیرعامل شركت كشت و صنعت نیشكر هفت تپه در بخشنامه ای كه در تابلوی اعلانات كارخانه نصب شده، شركت هفت تپه را از تاریخ ۹۸.۸.۲۹ تعطیل اعلام نمود.
وی با اشاره به اینكه این نامه اثرات منفی بر روحیه كارگران گذاشته است و كارفرما دلیل محكمی برای اینكار ندارد، افزود: به كارفرمای شركت كشت و صنعت نیشكر هفت تپه موكداً سفارش می كنم ضمن لغو فوری نامه مذكور، در اسرع وقت اقدام به پرداخت مطالبات قانونی كارگران كند.
یاوری با اشاره به اینكه اداره امور كارگاه های بزرگ با تشریك مساعی با كارگران بخصوص نمایندگان قانونی آنان اساسا روند بهبود پیدا خواهند كرد، اظهار داشت: ازاین رو لازم است كارفرما به جای تعطیلی كارگاه به دنبال حل مشكل با مشاركت كارگران برآید؛ بطور قطع مسائل بنگاه و مشكلات با هم فكری و مشاركت كارگران در كارگاه بهبود یافته و مشكلات مرتفع می شود.
مدیر كل پشتیبانی از پایداری مشاغل وزار كار تصریح كرد: به علت اینكه بنگاه از راه سازمان خصوصی سازی واگذار شده و این سازمان، یك طرف قرارداد است، لازم است به فوریت مطابق با قرارداد نحوه واگذاری بررسی شود و از آنجائیكه در قرارداد واگذاری احیانا پرداخت مطالبات كارگران پیشبینی شده، انتظار می رود سازمان خصوصی سازی سریعاً مداخله كرده و برای حل مشكل وارد شود.
یاوری با اشاره به اینكه اعتراض كارگران هفت تپه صنفی و صرفاً برای تامین مطالبات معوق است، اضافه كرد: نامه كارفرما برای تعطیلی كارگاه اساسا زیان های جبران ناپذیری را متوجه شركت و كارگران و كارفرما می كند.
تصویر نامه مدیرعامل شركت به شرح زیر است:


1398/09/03
18:54:13
5.0 / 5
4318
تگهای خبر: بیكاری , بیمه , حقوق , سازمان
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است