گزارش كار و درآمد

آب ها در هپكو از آسیاب افتاد چالش فراموش شد؟

آب ها در هپكو از آسیاب افتاد چالش فراموش شد؟ به گزارش كار و درآمد در حالیكه مالكیت شركت هپكو به سازمان خصوصی منتقل شده، ظاهرا این سازمان باوجود گذشت چند ماه هنوز اقدامی برای تعیین تكلیف هپكو انجام نداده است.به گزارش كار و درآمد به نقل از مهر، بعد از بروز مشكلات مختلف برای شركت هپكو بعنوان بزرگترین تولیدكننده ماشین آلات راهسازی و معدنی در خاورمیانه و تعویق چندماهه حقوق كارگران این شركت، مالكیت هپكو از مالك قبلی به علت فقدان صلاحیت سلب و به صورت بلاعزل به سازمان خصوصی واگذار شد.
مسئولان وزارت كار و سازمان خصوصی سازی همان موقع بارها اعلام نمودند فرآیند واگذاری این شركت در حال انجام می باشد، اما ظاهرا این مورد از جانب سازمان خصوصی به صورت جدی پیگیری نمی گردد.
شركت هپكو طی ۱۱ سال قبل سالانه میلیاردها تومان سودآوری داشت اما اوایل امسال بدهی این شركت حدود ۶۰۰ میلیارد تومان برآورد شد. یكی از مهمترین مشكلات شركت هپكو كه تركش آن به چرخه تولید و كارگران این شركت برخورد كرده، «مدیریت» است؛ حدود هزار كارگر این شركت بارها در اعتراضات صنفی خود خواهان تعیین تكلیف این شركت شدند.
در عین حال استاندار مركزی اواخر مهرماه با تاكید بر لزوم تعیین تكلیف هرچه زودتر هپكو با انتخاب سهامداری صلاحیت دار، اظهار داشته بود: « همینطور به سازمان خصوصی سازی مأموریت داده شده تا با متقاضیانی كه خواستار سهامداری هپكو و دارای شرایط لازم در زمینه فعالیتهای در رابطه با هم و تولیدات این شركت هستند، مذاكره كند.»
اما محمدتقی آبایی، مدیركل تعاون، كار و رفاه اجتماعی استان مركزی در گفتگو با خبرنگار مهر، در مورد آخرین اقدامات صورت گرفته برای واگذاری هپكو اظهار داشت: با عنایت به اینكه شركت هپكو تا تعیین تكلیف وضعیت و پیداشدن متقاضی واجد شرایط و صلاحیت دار، به صورت موقت به سازمان خصوصی سازی واگذار شده بود، اما هنوز هیچ اقدامی از جانب این سازمان صورت نگرفته است.
وی با اشاره به اینكه حقوق كارگران شركت تا مهرماه پرداخت شده است، اظهار داشت: كارگران دغدغه امنیت شغلی دارند و با عنایت به اینكه شركت این روزها در شرایط عادی به سر می برد، انتظار می رود هر چه سریعتر نسبت به تعیین تكلیف خصوصی سازی اقدام گردد.
آبایی در مورد شركت آذرآب هم اظهار داشت: سهامدار عمده این شركت هم بانك كشاورزی به میزان ۳۳ درصد و یك شخص حقیقی به میزان ۱۲ درصد است كه قرار بود سهام بانك كشاورزی واگذار شود كه در این حوزه هم هنوز اقدامی انجام نشده است.
مدیركل تعاون، كار و رفاه اجتماعی استان مركزی افزود: البته خوشبختانه شركت آذرآب هم اكنون چند پروژه در دست اجرا دارد اما كارگران این دو شركت مهم و استراتژیك كشور درخواست دارند تا قبل از حادشدن مشكلات، وضعیت مدیریتی این دو شركت تعیین تكلیف شود.
زمانی كه كارگران این دو شركت با مطالبات معوق مواجه بودند، بارها به مبحث سوء مدیریت این شركت ها اشاره و خواهان حل آن شده بودند؛ مسؤلان هم وعده داده بودند كه مشكل مدیریتی را حل خواهند كرد اما ظاهرا حالا كه این دو شركت به صورت موقف شرایط بحران را پشت سر گذاشته اند، تعیین تكلیف مدیریت آنها از اولویت خارج شده است.

1398/09/13
15:48:47
5.0 / 5
4574
تگهای خبر: امنیت شغلی , بانك , تولید , حقوق
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است