معاون وزیر كار:

اجرای طبقه بندی مشاغل در همه كارگاه ها لازم الاجرا است

اجرای طبقه بندی مشاغل در همه كارگاه ها لازم الاجرا است به گزارش كار و درآمد معاون وزیر كار اظهار داشت: همه كارگران شامل قرارداد موقت، دائم و فصلی باید با طرح طبقه بندی مشاغل تطبیق داده شوند و مزد و مزایای آنها در قالب نظام جبران خدمات طرح طبقه بندی مشاغل پرداخت گردد.به گزارش كار و درآمد به نقل از وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی، حاتم شاكرمی در همایش كارشناسان طبقه بندی مشاغل ایران با اشاره به دامنه شمول طرح طبقه بندی مشاغل گفت: پرداخت بدون تبعیض مزد برای انجام كارهای هم ارزش از حقوق اولیه نیروی كار است.
وی اضافه كرد: پیمانكارانی كه تحت هر شرایطی با شركت های پیمان دهنده قرارداد داشته و فعالیت می نمایند باید از طرح طبقه بندی مشاغل كارگاه اصلی تبعیت كنند.
شاكرمی اشاره كرد: هدف از نظام جبران خدمت كه یكی از موضوعات با اهمیت در ارتباط با مدیریت منابع انسانی و كارآفرینی است ارتقای انگیزش و بهره وری كاركنان و حفظ و صیانت از نیروی انسانی شاغل در سازمان ها است.
وی اظهار داشت: با رشد پدیده جهانی شدن اقتصاد، توسعه فن آوری و دانش و گسترش بخش خدمات، ضرورت تغییر بازبینی در نظام طبقه بندی مشاغل و تحول در مدیریت منابع انسانی امری ضروری بوده است.
شاكرمی افزود: نظام طبقه بندی مشاغل باید متناسب با تحولات تكنولوژیكی و تغییرات بیش از پیش نظام اقتصادی و روابط كار صنعتی و همین طور نیازهای نوین شركت ها و واحدهای اقتصادی انعطاف پذیر بوده و منتج به افزایش بهره وری نیروی كار و كارگاه شود.
معاون روابط كار وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی درباب اهداف طرح طبقه بندی مشاغل نیز اظهار داشت: از اهداف این طرح، سرعت بخشیدن و شفافیت است كه اجرای صحیح آن موجب افزایش بهره وری، ایجاد انگیزه در نیروی كار، ایجاد تعادل در بازار كار، پاسخگویی به نیازهای سیستم جبران خدمت، هم افزایی بین كارگر و كارفرما و در نهایت كاهش دعاوی كارگر و كارفرما و ممانعت از اعمال نظرهای فردی می شود.
شاكرمی اظهار داشت: این معاونت آمادگی دارد برای ارتقا بیشتر سطح خدمات خود، نشست های مشترك همفكری و هم اندیشی درباب طرح ها و مدلهای جدید ارزشیابی مشاغل برگزار كند.
در ادامه این مراسم، كوروش یزدان مدیركل روابط كار و جبران خدمت وزارت كار، ضمن تشریح الزامات و موارد قانونی در رابطه با طرح های طبقه بندی مشاغل، به مشكلات اجرایی آن پرداخت و اظهار داشت: هم اكنون اداره كل روابط كار و جبران خدمت، تعامل و انعطاف پذیری لازم را جهت بررسی روش های ارزیابی مشاغل و نظام پرداخت مزدی مشروط به برقراری عدالت مزدی برای كارهای هم ارزش را فراهم نموده است.
وی با اشاره به الكترونیكی كردن پروسه گردش كار بررسی و تائید طرح های طبقه بندی مشاغل بوسیله سامانه جامع روابط كار از تمامی ذی نفعان خواست با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت نسبت به احراز هویت و ثبت نام اقدام نمایند. ش


منبع:

1398/10/11
12:02:37
5.0 / 5
4492
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است