رئیس سازمان فنی و حرفه ای كشور:

سالی ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر داوطلب مهارت آموزی داریم

سالی ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر داوطلب مهارت آموزی داریم به گزارش كار و درآمد ایسنا/البرز رئیس سازمان فنی و حرفه ای كشور اظهار داشت: بازار كار فعلی كشور به نیروی كار ماهر احتیاج دارد و بر این اساس باید به دنبال افزایش مهارت واجدین ورود به بازار كار باشیم.


علی اوسط هاشمی یكشنبه ۲۹ دیماه در حاشیه افتتاح دفتر مركز آموزش مهارت آموزی و مشاوره شغلی اداره كل فنی و حرفه ای استان البرز و پردیس كشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران، در جمع خبرنگاران با اشاره به لزوم توانمندسازی جامعه انسانی اظهار نمود: با تلفیق مهارت، دانش و آموزش می توانیم زمینه ارتقای توانمندی جامعه انسانی را فراهم نماییم.
به گزارش كار و درآمد به نقل از ایسنا، وی با اشاره به اینكه مهارت آموزی سرمایه مهمی برای كشور است، افزود: مهارت آموزی راهكار مناسبی برای اشتغالزایی و برون رفت از وضعیت بیكاری است.
اوسط هاشمی توضیح داد: بازار كار فعلی كشور به نیروی كار ماهر احتیاج دارد و بر این اساس باید به دنبال افزایش مهارت واجدین ورود به بازار كار باشیم.
این مسئول افزود: ارتقای مهارت در جامعه می تواند بستر را برای رویش صنایع بزرگ و كارآفرینی فراهم آورد.
وی با تاكید بر اینكه نظام آموزشی مهارتی در پایه انعطاف و قبول تفاوت ها و تغییر استوار است، اظهار داشت: ما باید منطبق با تغییر و تحول شگرف تكنولوژی زمینه را برای پاسخگویی به مطالبات متناسب با ظرفیت ها آماده نماییم.
رئیس سازمان فنی و حرفه ای كشور در ادامه با اشاره به تعداد مهارت آموزان سازمان فنی و حرفه ای اظهار داشت: سالانه حدود یك میلیون و ۵۰۰ هزار داوطلب به مراكز آموزش فنی و حرفه ای كشور وارد می شوند.
این مسئول تصریح كرد: ۴۰ درصد این افراد فارغ التحصیلان دانشگاهی هستند كه برای اضافه كردن مهارت در كنار دانش خود به این مراكز رجوع می كنند.
اوسط هاشمی اظهار داشت: از یك میلیون و ۵۰۰ هزار داوطلب حدود ۴۵ تا ۶۰ درصد به بازار كار راه پیدا می كنند به علت اینكه مهارت آموخته اند.
وی همینطور به تعداد مراكز آزاد فنی و حرفه ای در كشور اشاره كردو اضافه كرد: طی بیشتر از چهار دهه گذشته حدود ۱۲ هزار آموزشگاه آزاد در بحث مهارت آموزی از فنی و حرفه ای مجوز كار دریافت كرده اند.
رئیس سازمان فنی و حرفه ای كشور اظهار داشت: طبق برنامه ششم توسعه حدود ۵۰ درصد ظرفیت آموزش و پرورش و ۳۰ درصد ظرفیت مراكز آموزش عالی باید تغییر جهت داده و به سمت مهارت حركت نماید.1398/10/30
16:18:52
5.0 / 5
4430
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است