یك مسئول خبر داد:

سكونت ۲۳ درصد جمعیت كلانشهر اراك در محلات حاشیه ای

سكونت ۲۳ درصد جمعیت كلانشهر اراك در محلات حاشیه ای به گزارش كار و درآمد ایسنا/مركزی مدیركل راه و شهرسازی استان مركزی اظهار داشت: 23 درصد از جمعیت كلانهشر اراك و 19 درصد از شهرستان ساوه را ساكنان سكونتگاه های غیررسمی می سازند.


احمد مرزبان امروز 17 بهمن، در ستاد بازآفرینی شهری استان مركزی با اشاره به عملكرد ستاد بازآفرینی شهری در بافت های فرسوده و سكونتگاه های غیررسمی استان مركزی اظهار نمود: ستاد بازافرینی شهری استان مركزی سه پارامتر مهم احیا و نوسازی بافت های فرسوده به جهت كنترل حاشیه نشینی، ساخت مسكن به منظور تناسب میان عرضه و تقاضا و جریان بخشیدن به راه اندازی مسكن را در دستور كار خود قرار داده است.
وی با اشاره به اینكه هزار و 218 هكتار معادل 8.5 درصد از وسعت كل محدوده شهرهای استان را بافت های فرسوده تشكیل داده اضافه كرد: 23 درصد از جمعیت كلانهشر اراك و 19 درصد از شهرستان ساوه را ساكنان سكونتگاه های غیررسمی می سازند و بواسطه همین سكونتگاه ها و بافت های فرسوده، ستاد بازافرینی استانی بازآفرینی 17 محله را در ساوه و 13 محله را در اراك شناسایی كرده و به تصویب رسانده است.
مدیركل راه و شهرسازی استان مركزی خاطرنشان كرد: اعتبار ابلاغی سال قبل برای طرح های بازآفرینی شهری در استان مركزی، حدود 38 میلیارد تومان بود كه 7 میلیارد آن تخصیص داشته است، همینطور 22 پروژه از دستگاه های عضو ستاد بازافرینی به ستاد ارسال شد و برخی به مرحله فراخوان مناقصه و برخی به مرحله اجرا رسیده است.
مرزبان با اشاره به اقدامات انجام شده در مورد بازآفرینی شهری بیان نمود: 4 پروژه مشاركتی شامل پروژه 336 واحدی در سكونتگاه غیررسمی، 151 پروژه در ساوه، پروزه 13 طبقه ای با مشاركت سازمان ملی، 15 پروژه در زمینه های زیربنایی و روبنایی، 4 پروژه مطالعاتی در جهت پشتیبانی از ساكنین بافت های فرسوده، اعطای 320 فقره وام 400 میلیون ریالی در چارچوب بازسازی و نوسازی و 30 فقره وام 150 میلیون ریالی در چارچوب ودیعه مسكن در محله های بافت فرسوده انجام شده است.
وی افزود: در جهت اهداف بازافرینی شهری قیر مورد نیاز شهرهای خمین، كمیجان، دلیجان، آشتیان، تفرش، شازند، محلات و خنداب به منظور شبكه معابر بافت های فرسوده و سكونتگاه های غیررسمی در نظر گرفته شده بود كه تأمین شد.
مدیركل راه و شهرسازی استان مركزی افزود: كوی سجادیه اراك بیشترین جمعیت سكونتگاه های غیررسمی را تشكیل می دهد.
مرزبان اضافه كرد: یك طرح ویژه در اراك در حال پیگیری و اجراست كه در كشور هم بعنوان پایلوت مد نظر قرار گرفته در خصوص اینكه تلاش كردیم از محل راه اندازی پروژه های سكونتگاه های غیررسمی منابع دولتی برای ادامه كار در دست داشته باشیم.
وی تصریح كرد: در شهرك علی ابن ابی طالب(ع) اراك مبادرت به سنددار كردن خانه ها شده كه تابحال از 14 هزار قطعه تصرفی در چارچوب 12 پلاك، 700 سند تك برگی صادر و نقشه سه هزار و 500 قطعه تهیه شده كه حدود هزار و 200 قطعه در سامانه اداره ثبت اسناد ثبت و درج شده است.
مدیركل راه و شهرسازی استان مركزی افزود: پروژه 2.7 هكتاری در بافت های فرسوده توسط شهرداری اراك در حال انجام می باشد كه 252 واحد در چارچوب 11 بلوك ساخته خواهد شد كه یك بلوك ساخته شده و 5 بلوك هم در حال ساخت است.
مرزبان در مورد طرح اقدام ملی مسكن افزود: در جهت طرح ملی اقدام مسكن 20 هزار و 890 واحد سهم ابلاغی استان مركزی است كه در فاز نخست آن هزار و 991واحد ثبت نام شده است. زمین مورد نیاز برای 8 هزار و 890 واحد بالغ بر 290 هكتار بوده كه زمین برای 6هزار و33 واحد تأمین شده است.1398/11/18
23:34:01
5.0 / 5
4521
تگهای خبر: سازمان , عملكرد , مسكن
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است