قیمت اوراق مسكن كم شد

قیمت اوراق مسكن كم شد كار و درآمد: زوجین تهرانی برای تهیه وام 240 میلیونی مسكن و جعاله باید 21 میلیون و 744 هزار تومان بپردازند. این درحالی است كه این قیمت در كمتر از یك ماه گذشته 22 میلیون و 80 هزار تومان بود. همین طور مجردهای ساكن تهران می توانند تا 140 میلیون تومان وام بگیرند كه هزینه آن 12 میلیون و 880 هزار تومان به 12 میلیون و 684 هزار تومان كاهش یافته است.


به گزارش كار و درآمد به نقل از ایسنا، آخرین قیمت ها حاكی از آنست كه قیمت هر برگ از اوراق تسهیلات مسكن بانك مسكن از فروردین تا دی امسال بین ۴۴ تا كمی بیشتر از ۴۵ هزار تومان قیمت داشته است؛ به طوریكه تسه (اوراق) فروردین، اردیبهشت و خرداد سال ۱۳۹۸ به ترتیب ۴۴ هزار و ۷۰۰ تومان، ۴۴ هزار و ۹۰۰ تومان و ۴۴ هزار و ۶۰۰ تومان قیمت دارد و قیمت هر برگ از اوراق تسهیلات مسكن بانك مسكن در تیر، مرداد و شهریور امسال نیز به ترتیب با قیمت ۴۴ هزار و ۹۰۰ تومان، ۴۵ هزار و ۱۰۰ تومان و ۴۴ هزار و ۹۰۰ تومان داد و ستد می شود.
قیمت اوراق مهر و آبان امسال ۴۵ هزار و ۶۰۰ تومان و ۴۵ هزار و ۱۰۰ تومان بوده این درحالی است كه این قیمت در دی ماه نسبت به آبان ماه كمی افزایش داشته و با نرخ ۴۵ هزار و ۳۰۰ تومان داد و ستد می شود. با این وجود قیمت تسه دی ماه نسبت به حدود یك ماه گذشته كاهشی بود و از ۴۶ هزار تومان به ۴۵ هزار و ۳۰۰ تومان رسیده است.
بدین سبب هزینه وام مسكن در این گزارش برمبنای قیمت اوراق دی امسال (۴۵ هزار و ۳۰۰ تومان) محاسبه شده است.
بر این اساس با توجه به این كه مجردهای ساكن تهران می توانند تا ۱۴۰ میلیون تومان تسهیلات دریافت نمایند كه شامل ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات خرید مسكن و ۴۰ میلیون تومان جعاله می شود؛ بدین سبب برای ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات باید ۲۰۰ برگه تسهیلات مسكن خریداری كنند كه هزینه این تعداد اوراق با تسه ۴۵ هزار و ۳۰۰ تومانی ۹ میلیون و ۶۰ هزار تومان می شود كه با در نظر گرفتن ۴۰ میلیون تومان وام جعاله كه برای آن باید ۸۰ ورق به مبلغ سه میلیون و ۶۲۴ هزار تومان خریداری كنند، ۱۲ میلیون و ۶۸۴ هزار تومان می شود.
زوج های تهرانی نیز بر همین مبنا می توانند تا سقف ۲۴۰ میلیون تومان شامل ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات خرید مسكن برای هر نفر و ۴۰ میلیون تومان وام جعاله دریافت كنند؛ بدین سبب زوجین باید ۴۰۰ برگه تسهیلات مسكن خریداری كنند كه هزینه آن ۱۸ میلیون و ۱۲۰ هزار تومان است كه همراه با ۴۰ میلیون تومان وام جعاله كه برای آن باید ۸۰ برگه تسهیلات مسكن خریداری كنند، سه میلیون و ۶۲۴ هزار تومان و در مجموع باید ۲۱ میلیون و ۷۴۴ هزار تومان پرداخت كنند.
سقف این تسهیلات برای مراكز استان و شهرهای با جمعیت بیشتر از ۲۰۰ هزار نفر به ۸۰ میلیون تومان رسیده كه برای آن باید ۱۶۰ برگه خریداری شود كه هزینه آن هفت میلیون و ۲۴۸ هزار تومان است. این وام برای سایر مناطق شهری ۶۰ میلیون تومان درنظر گرفته شده است كه باید برای آن ۱۲۰ برگه خریداری شود كه هزینه آن پنج میلیون و ۴۳۶ هزار تومان می شود.
بر اساس این گزارش، قیمت هر برگ از اوراق تسهیلات مسكن بانك مسكن در اسفند سال ۱۳۹۶ معادل ۴۳ هزار و ۸۰۰ تومان بوده و در فروردین تا شهریور سال ۱۳۹۷ كمی بیش تر از ۴۴ هزار تومان قیمت دارد. درحالی كه این قیمت برای مهر سال قبل ۴۳ هزار و ۶۰۰ تومان قیمت خورده است. امتیاز تسهیلات مسكن در آبان تا بهمن سال ۱۳۹۷ بیشتر از ۴۴ هزار تومان بوده و در اسفند سال قبل نیز با قیمت ۴۵ هزار و ۹۰۰ تومان داد و ستد می شود.
منبع:

1398/11/21
14:01:37
5.0 / 5
4075
تگهای خبر: بانك , تسهیلات , مسكن
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است