فاصله ۲۰ میلیون تومانی قیمت پروازهای تهران-استانبول!

فاصله ۲۰ میلیون تومانی قیمت پروازهای تهران-استانبول! به گزارش كار و درآمد در شرایطی كه بر مبنای توافق صورت گرفته بین مسئولانه ایران و تركیه پروازهای تهران-استانبول از امروز از سر گرفته می شود، بازار بلیت آن نامنظم و آشفته بوده و بین قیمت پروازهای تهران-استانبول كه بلیت آن توسط ایرلاین های داخلی و خارجی عرضه می شود، حدود ۲۰ میلیون تومان فاصله است.


به گزارش کار و درآمد به نقل از ایسنا، بالاخره بعد از از ماه ها رایزنی و وعده های مقامات ترک برای از سرگیری پروازهای ایران و ترکیه از امروز پرواز ایرلاین های داخلی به مقصد استانبول شروع می شود اما در بازار فروش بلیت هواپیما آشفتگی و بی نظمی وجود دارد. چون که در سایت ها و آژانس های فروش بلیت هواپیما، قیمت های متفاوتی وجود دارد و ایرلاین های داخلی نرخ پروازهای خود به استانبول را از حدود پنج میلیون تومان تا ۹ میلیون تومان اعلام نموده اند که با عنایت به اکونومی بودن این پروازها این فاصله قیمتی به نظر منطقی نمی رسد.
این آشفتگی در بازار بلیت پرواز ایرلاین های خارجی هم وجود دارد و بسیار بیشتر است. هواپیمایی امارات قیمت بلیت پروازهای همین مسیر را حدود ۵ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان اعلام نموده و قیمت پروازهای قطر ایرویز با وجود کاهش چشم گیر همچنان تفاوت بسیار زیادی با قیمت بلیت پروازهای ایرانی و حتی اماراتی دارد و از ۱۶ میلیون تومان تا بیشتر از ۲۵ میلیون تومان بر مبنای تعداد توقف پرواز متفاوت می باشد.
البته مقصود اسعدی سامانی دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی - درباره قیمت بلیت پرواز شرکت های هواپیمایی ایرانی برای پرواز به ترکیه اینگونه توضیح داد: نرخ بلیت این پرواز حدود چهار و نیم میلیون تومان است و ایرلاین های دیگر هم برحسب سرویس هایی که می دهند نرخ بلیت پروازهای خویش را تعیین می کنند اما همین قیمت ها و البته حضور ایرلاین های ایرانی در این راه سبب شده تا قیمت بلیت پرواز قطر ایرویز هم از حدود ۶۰ میلیون تومان به ۲۴ میلیون تومان کاهش پیدا کند که این مساله مبین این واقعیت است که اگر عرضه زیاد شود نرخ بلیت هم کاهش چشم گیر خواهد داشت.

به گزارش کار و درآمد به نقل از ایسنا، علیرغم این اظهارات به نظر می آید در بازار بلیت پروازهای ترکیه آشفتگی و بی نظمی وجود دارد و دستگاه های نظارتی و حاکمیتی مانند سازمان هواپیمایی کشوری باید در این حوزه ورود پیدا کنند و با وجود اینکه پروازهای خارجی مشمول قیمت گذاری نیست جلوی این وضعیت را بگیرند تا مسافران بتوانند با آسایش خیال بیشتری نسبت به انتخاب بلیت هواپیما و انجام پرواز خود در این راه اقدام نمایند.

منبع:

1399/07/01
15:04:43
5.0 / 5
1903
تگهای خبر: پرواز , سازمان , سایت , سرویس
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است