صبح امروز؛

تفاهم نامه های همكاری ژاپن با یونیدو و برنامه توسعه سازمان ملل به امضا رسید

تفاهم نامه های همكاری ژاپن با یونیدو و برنامه توسعه سازمان ملل به امضا رسید تفاهم نامه های پروژه های کمک بلاعوض میان سفارت ژاپن در تهران با نمایندگی های برنامه توسعه سازمان ملل و یونیدو در ایران بامداد امروز در سفارت ژاپن در ایران به امضا رسید.به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، تفاهم نامه های پروژه های کمک بلاعوض میان سفارت ژاپن در تهران با نمایندگی های یو. ان. دی. پی سازمان ملل متحد و یونیدو در ایران بامداد امروز در سفارت ژاپن در ایران به امضا رسید.

در این مراسم «آیکاوا کازوتوشی» سفیر ژاپن در ایران، «کلودیو پروویداس» نماینده برنامه توسعه سازمان ملل در تهران (UNDP)، «مریم جوان شهرکی» نماینده سازمان توسعه صنعتی ملل متحد در ایران در ایران (UNIDO)، «احمدرضا لاهیجان زاده» معاون سازمان حفاظت از محیط زیست و «نبی الله خون میرزایی» رئیس سازمان شیلات کشور حضور داشتند.

در این مراسم، «آیکاوا کازوتوشی» سفیر ژاپن در ایران ضمن خوشامدگویی به شرکت کنندگان این مراسم، به تشریح همکاریهای دولت متبوعش با ایران در زمینه های توسعه ای همچون احیای دریاچه ارومیه و سازمان شیلاب در بندر چابهار در آموزش صیادان پرداخت.

ادامه این جلسه، «کلودیو پروویداس» نماینده برنامه توسعه سازمان ملل در تهران به همکاری سازمان ملل متحد با ایران و ژاپن در احیای دریاچه اورمیه پرداخت و از برنامه این نهاد برای احیای دیگر تالاب ها سخن گفت.

«احمدرضا لاهیجان زاده» معاون سازمان حفاظت از محیط زیست نیز در این جلسه اظهار داشت: در شرایطی که کووید۱۹ بسیاری از مسائل و فعالیت ها را تحت تاثیر قرار داده، اینجا کنار هم هستیم تا بابت ادامه همکاری ها همفکری نماییم. امیدوارم سال ۲۰۲۱ پایانی برای شرایط کرونائی باشد و جهان به شرایط عادی برگردد.

وی با یادآوری پنجاهمین سالگرد امضای کنوانسیون رامسر گفت: یکی از کارهای ایران، نجات بخشی دریاچه ارومیه بود که دولت ژاپن از نظر مالی و کارشناسی همکاری بسیاری با ما کردند.

لاهیجان زاده با اعلان اینکه دولت ایران تا حالا نزدیک به یک میلیارد دلار برای نجات بخشی دریاچه ارومیه هزینه کرده است، اظهار داشت: از دیگر کارهای مشترک با دولت ژاپن می توان به مدیریت اکولوژیک تالاب انزلی و شناسایی تالاب ها در استان های همجوار با خلیج فارس اشاره نمود. ضمن اینکه توسعه کشاورزی پایدار در حوزه دریاچه ارومیه نیز در این چارچوب قرار می گیرد.

معاون سازمان حفاظت از محیط زیست با اعلان اینکه امیدوارم پروژه هایی هم برای احیای تالاب های استان های فارس و خوزستان و همین طور تداوم احیای دریاچه ارومیه با ژاپن داشته باشیم، از حسن نظر دولت ژاپن به پروژه های محیط زیستی قدردارنی و از کوشش های نمایندگی برنامه توسعه سازمان ملل در تهران تشکر کرد.

«مریم جوان شهرکی» نماینده یونیدو در تهران هم با تشکر از سفارت ژاپن در ایران، به همکاریهای ایران، ژاپن و یونیدو در عرصه های مختلف خصوصاً در استان سیستان و بلوچستان و تمرکز بر آموزش صیادان و توسعه کارهای آبزیان در چابهار اشاره نمود.

«نبی الله خون میرزایی» رئیس سازمان شیلات کشور هم اظهار داشت: ایران با دارا بودن خطوط ساحلی در شمال و جنوب و وجود مراکز گوناگون پرورش ماهی و سایر آبزیان، بزرگترین تولیدکننده آبزیان در منطقه است.

بگفته رئیس سازمان شیلات، منطقه چابهار بواسطه دسترسی به آب های آزاد وابسته به صیادی است اما هنوز قابلیت های بیشتری در این رابطه وجود دارد که با فعال کردن آنها می توان به فرصت های بیشتری برای اشتغال، محرومیت زدایی و توسعه همکاری ها دست یافت.

وی افزود: ظرفیت های زیادی در این منطقه مغفول مانده که به شیوه های صید، نگهداری، جابجایی و... و همین طور شیوه های فرآوری برمی گردد، به شکلی تنها بخش کوچکی از این محصولات امکان صادرات پیدا می کنند.

رییس سازمان شیلاب با اعلان اینکه پروژه ای با همکاری سازمان شیلات و یونیدو و دولت ژاپن عملیاتی شده است، اظهار داشت: فاز پایانی پروژه با هدف توسعه تجارت «تن ماهیان» در دست پیگیری است تا سطح آبزیان به میزان قابل توجهی برسد.

خون میرزایی با اعلان اینکه اثربخشی در صید و صادرات در همکاری با ژاپن و یونیدو سبب ارتقای سطح استانداردها شده، اظهار داشت: صیادان به صید با قلاب و بدون تور روی آورده اند. ما امیدواریم این همکاری ها نیازهای کمی و کیفی را برای کشورهای هدف خصوصاً ژاپن فراهم آورد.

خون میرزایی هدف از این پروژه را توسعه منطقه ای، محرومیت زدایی و اشتغال زدایی خصوصاً زنان برشمرد.


1399/11/29
14:24:05
0.0 / 5
697
تگهای خبر: آموزش , اشتغال , توسعه , تولید
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است