در گفت وگو با كار و درآمد مطرح شد

برای جبران عقب ماندگی مزد كارگران دیر نیست!

برای جبران عقب ماندگی مزد كارگران دیر نیست! به گزارش کار و درآمد یک مقام مسئول کارگری با بیان اینکه انتظار نداریم عقب افتادگی مزدی کارگران یکباره جبران شود، اظهار داشت: اگر در این چند سال عقب ماندگی مزد جبران می شد ابتکار خوبی بود و در همراهی و مشارکت بیشتر مردم در عرصه های مختلف اثر داشت.فتح اله بیات در گفت و گو با ایسنا، درباره راهکارهای جبران عقب ماندگی مزدی کارگران ابراز عقیده کرد و اظهار داشت: هم اکنون ارقام متفاوتی از ۷۰ تا ۸۰ درصد درباب عقب ماندگی مزد کارگران مطرح می شود؛ ما می گوییم به فرض کارگران از سال های گذشته ۶۰ درصد عقب افتادگی مزد دارند. اگر غیر از نرخی که همه ساله بابت حقوق و دستمزد در شورای عالی کار مصوب می شود به دستمزد کارگران افزوده شود این عقب افتادگی جبران می شود.

وی اضافه کرد: انتظار نداریم یکباره عقب ماندگی مزدی کارگران جبران شود بلکه توقع ما این است که مسئولان و متولیان این مساله را عملیاتی کنند. اگر وزارت کار بعنوان متولی اصلی در عرصه روابط کار به موضوع ورود کند و با تدبیر مناسب گام برداریم، نتیجه بخش خواهد بود.

به گفته رئیس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی در صورتیکه به شکل پلکانی هر سال ۷ تا ۸ درصد غیر از درصد افزایش سالانه به حقوق کارگران افزوده شود عقب ماندگی مزد تا حد زیادی جبران شده بود.

وی اظهار داشت: حالا هم برای جبران عقب ماندگی دیر نیست و می توانیم جدا از حقوق و دستمزدی که در شورای عالی کار مصوب می شود به شکل پلکانی مقرر نماییم هر سال درصد کمی بابت عقب افتادگی پرداخت گردد این کار به نفع کارگر و کارفرما است و ابتکار خوبی بود که اگر در این چند سال عقب ماندگی مزدی کارگران را جبران می کردیم.

بیات در آخر با اعلان اینکه تامین معیشت وتقویت قدرت خرید سبب دلگرمی کارگران و بازنشستگان می شود، اظهار نمود: کارگران و بازنشستگان وقتی حمایت شوند و ببینند به آنها توجه می شود اساسا در همراهی و مشارکت آنها در عرصه های مختلف اثرگذار خواهد بود و جامعه ای پویا و سرزنده و امیدوار را خواهیم داشت.
منبع:

1399/12/07
12:27:57
0.0 / 5
770
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است