تزریق 86 میلیون كیلووات ساعت برق تجدیدپذیر به شبكه سراسری برق

تزریق 86 میلیون كیلووات ساعت برق تجدیدپذیر به شبكه سراسری برق به گزارش کار و درآمد سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری اعلام نمود: در بهمن ماه، ۸۶ میلیون کیلووات ساعت برق ساخته شده از نیروگاه های تجدیدپذیر به شبکه سراسری برق کشور تزریق شده است.


به گزارش روز دوشنبه ایرنا ازروابط عمومی و امور بین الملل ساتبا، سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری برق ایران، آخرین وضعیت استفاده از انرژی های تجدیدپذیر در بهمن ماه ۹۹ نشان دهنده صرفه جویی ۱۹ میلیون لیتری در مصرف آب است.
در این زمان استفاده از انرژی های تجدیدپذیر صرفه جویی معادل ۲۴ میلیون مترمکعب گاز طبیعی در برداشته و توانسته مانع از انتشار ۵۵ هزارتن گاز گلخانه ای شود.
همچنین استفاده از این نوع انرژی مانع از انتشار آلاینده های محلی به میزان ۰، ۴ هزار تن شده است.
سهم نیروگاه های انواع انرژی های تجدیدپذیر در بهمن ماه سال جاری به عدد ۸۷۵، ۴ مگاوات برق رسید که در این بین سهم نیروگاه های بادی ۳۰۵.۱۷ مگاوات، سهم نیروگاه های خورشیدی ۴۳۹.۸۹ مگاوات، سهم نیروگاه زیست توده ۱۰.۵۶ مگاوات، سهم نیروگاه برق آبی کوچک ۱۰۵.۶۵ مگاوات و سهم بازیافت تلفات های حرارتی ۱۳.۶ مگاوات بوده است.
تعداد مولدهای محدود به ظرفیت انشعاب به ۴ هزار و ۸۴۴ با مجموع ظرفیت ۶۰ هزار و ده کیلووات واحد رسیده است که نسبت به ماه مشابه پارسال ۲۴ درصد رشد را نشان داده است.
به گزارش کار و درآمد به نقل از ایرنا، پیش تر معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی اظهار داشته بود: ظرفیت نیروگاه های برق کشور ۸۵ هزار مگاوات است که تا آخر دولت دوازدهم به ۸۷ هزار مگاوات افزایش می یابد.منبع:

1399/12/11
20:05:52
0.0 / 5
650
تگهای خبر: تولید , سازمان
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است