در گفت وگو با كار و درآمد مطرح شد

مسیر حل مشکلات کارگران برجام نیست!

مسیر حل مشکلات کارگران برجام نیست! دبیر کل کانون عالی انجمن های صنفی کارگران با اشاره به اینکه اگر کارخانه ای بسته شود دست کارگران به جایی نمی رسد، اظهار داشت: حل خیلی از مشکلات و گرفتاری های جامعه کارگری امکان پذیر است به شرط آنکه دولتها تشکل های کارگری و کارگران را به معنای واقعی در تصمیم گیری ها مشارکت دهند و از نظرات و تجربیات آنها استفاده کنند.هادی ابوی در گفتگو با ایسنا، درباره نخستین اقدام دولت سیزدهم برای ساماندهی بازار کار اظهار نمود: برخلاف نظر کسانی که می گویند باید بحث برجام و مسائل سیاست خارجی ما حل و فصل شود تا بازار اشتغال کشور سامان پیدا کند معتقدم مسیر حل مشکلات جامعه کارگری از برجام نمی گذرد و درصورتیکه کارگران و تشکل های کارگری را به معنای واقعی در امور و تصمیم گیری ها مشارکت بدهیم بسیاری از موانع و مشکلات و گرفتاریها حل شدنی است.

وی افزود: اگر کارخانه ای بسته شود دست کارگران به جایی نمی رسد که گزارش بدهند و مانع بسته شدن کارخانه شوند و نبود ارتباط موثر میان کارگران و تشکل های کارگری با حاکمیت دولتی باعث این اتفاق می شود در حالیکه اگر ارتباط برقرار باشد نه کارخانه ای بسته می شود نه کارگری بیکار و خانه نشین می ماند.

ابوی اضافه کرد: باوجود مکاتبات مکرر برای گفتگو، دریغ از این که یک نوبت بنشینند و با تشکل های رسمی کارگری و کارفرمایی گفتگو کنند و نظراتشان را بشنوند اما آقای رئیسی از همان ابتدا اعلام نمودند که نظرات را می شنوند و با همه گروهها و تشکلها دیدار کردند.

دبیرکل کانون عالی انجمن های صنفی کارگران تصریح کرد: در ستاد مقابله با کرونا یا ستادهای تسهیل استانی کدام نماینده کارگری حضور دارد که فرضا اگر یک واحد صنفی یا صنعتی گرفتار مشکل شد بتواند از آن دفاع کند یا اگر حکم به تعطیلی دو هفته ای مشاغل به علت انتشار کرونا داده شد تکلیف تعطیلی دو هفته ای کارگران واحدها را روشن کند؟ اگر تاکید بر استفاده از نظرات تشکل های کارگری داریم به این علت است که مشکلات رسیدگی شود.

این مقام مسئول کارگری در انتها اظهار داشت: امروز متاسفانه در حوزه رسیدگی به دادخواستهای کارگری گاها می بینیم که مسئول مربوطه از بیم این که اگر این پرونده رسیدگی شود ۱۵۰۰ نمونه مشابه آن درخواست می دهند به آن رسیدگی نمی کند و نظر مخالف می دهد چرا چون انگیزه کار نیست در صورتیکه اگر تشکل های کارگری که حوصله و انگیزه کار دارند به خدمت گرفته و مشارکت داده شوند هم این انگیزه به وجود می آید و هم بخش اعظمی از گرفتاری های کارگران و مشکلات حوزه کارگری برطرف می شود.

1400/05/16
12:11:54
5.0 / 5
412
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است