مشاور وزیر كار در حوزه زنان:

شبکه مشاوره زنان و خانواده در وزارت کار شکل گرفته است

شبکه مشاوره زنان و خانواده در وزارت کار شکل گرفته است به گزارش کار و درآمد مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در امور بانوان و خانواده اظهار داشت: شبکه مشاوره زنان و خانواده در سطوح دستگاههای تابعه این وزارت خانه با ظرفیت اداری و جهادی شکل گرفته و در این حوزه تشکل ها و کارگروه ها تشکیل شده است.


به گزارش کار و درآمد به نقل از خبرگزاری ایرنا، «نرجس بختیار خلج» روز پنجشنبه در آیین تجلیل از بانوان کارگر عنوان کرد: این شبکه در جهت سیاست های مردمی و توجه وزیر کار به تحکیم خانواده صورت گرفته است.
وی اضافه کرد: در گام اول در راه صدمه شناسی وضعیت موجود بهره مندی وضعیت تخصصی مسیر را ثمربخش برای آینده بانوان می کند.
مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در امور بانوان و خانواده افزود: حوزه مدیریتی زنان و خانواده فراز و فرودهای بسیاری داشته است اما حضور جهادی و امید افرین بانوان باعث درخشش و دلگرمی بانوان بوده است.
وی ضمن اشاره به رویکرد حل مسئله با استفاده از تخصص متخصصان و مسؤلان اظهار داشت: در بخش های وزارت خانه اقدامات بسیاری برای بانوان صورت گرفته است.
بختیار خلج اظهار داشت: نام زنان و بویژه زنان کارگر مواردی را برای تاکید به ما یادآوری می کنند که در قانون اساسی رویکرد و توجه ویژه به نقش زنان و کارکردی آنها بوده است اما ضعف در نظارت و اجرا سبب وجود مشکلاتی برای این قشر شده است.
وی تصریح کرد: زنان غیرتمندی داریم که در عرصه های مختلف بخصوص در تولید و کارآفرینی نقش آفرینی می کنند که در سرنوشت خود و جامعه دخیل هستند.
مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در امور بانوان و خانواده با اشاره به اینکه زنان کارگر ستون تولید و نبض حیات اقتصاد هستند، اظهار داشت: در جامعه تولید زنانی را داریم که فرزندان تمدن ساز را متولد کرده اند و با قدرت و قوت روح جسم خود از کارهای تربیت فرزندان گره گشاده اند ازاین رو کار مشارکت اجتماعی باید یک اولویت باشد.
وی اضافه کرد: هم افزایی مشارکت بانوان در آینده روشن، انکار ناپذیر است در همین راستا بانوان نیازمند هستند تا برای آنها اقداماتی صورت بگیرد.
بختیار خلج ضمن اشاره به این که سه دلیل برنامه ریزی بانوان را با مشکل روبرو کرده بود، اظهار داشت: عدم شناخت نسبت به وضعیت بانوان و مسائل خاص خانواده، نبود بستر سازی مناسب جهت ایفای نقش زنان در تصمیم گیری ها و سیاستگذاری ها در امور خانواده و نقش عدم باورمندی مسؤلان جامعه همچون این موارد است.
وی ابراز امیدواری کرد: حضور کنشگرانه و با هدف حفظ کرامت زنان منشا خیر و برکت باشد و برنامه های وزارت کار در دولت سیزدهم ثمر بخش باشد.

۱۳۵۲


منبع:

1401/02/08
13:53:18
5.0 / 5
251
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , جامعه , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است