یك كارشناس اقتصادی مطرح كرد

شروع به كار سامانه جامع روابط كار

شروع به كار سامانه جامع روابط كار به گزارش كار و درآمد یك كارشناس اقتصادی شروع به كار سامانه جامع روابط كار را گام مثبتی در جهت شفاف سازی مسایل مربوط به كارگر و كارفرما دانست.حمید نجف در گفت وگو با ایسنا، اظهار نمود: راه اندازی سامانه جامع روابط كار محاسن و مزایای بسیاری دارد. این سامانه از چند زیرسامانه تشكیل شده كه بیمه بیكاری، طبقه بندی مشاغل، قراردادهای كار و كارگران ساختمانی همچون آن است و باعث تجمیع این زیرمجموعه ها شده و رسیدگی و كنترل آن را بهتر می كند.

وی افزود: طبعا ثبت و وارد كردن اطلاعات كارگران و كارفرمایان در این سامانه خود به خود به تشكیل یك بانك اطلاعاتی قوی از كارگران و كارفرمایان و شفاف سازی قراردادهای كار و وضعیت اشتغال و بیكاری افراد كمك می نماید.

این كارشناس اقتصادی اضافه كرد: هرچه در بستر فضای مجازی و فناوری اطلاعات و ارتباطات به سمت شفافیت برویم، آثار و نتایج و نتایج مثبتی به دنبال دارد و وزارت كار از این امر متنفع می گردد.

نجف در عین حال ابراز امیدواری كرد: سامانه جامع روابط كار كه با هدف شفاف سازی امور راه اندازی می شود، در مورد سایر بخش ها و سازمان ها بخصوص بیمه ها، خدمات درمانی و بخشهای مالی سازمان تامین اجتماعی و شركتهای اقماری آن هم به اجرا درآید.

وی با تاكید بر ضرورت نظارت و كنترل دقیق بر بخش ها و زیرمجموعه های سامانه اظهار داشت: معتقدم وزارت كار می تواند صلاحیت اداری را با اجرای این طرح و سامانه كلید بزند و نه تنها در بحث قراردادهای كار بلكه در زمینه عدم پرداخت بیمه بیكاری، عدم اجرای طبقه بندی مشاغل، عدم بیمه كارگران ساختمانی هم موانع و مشكلات موجود را شناسایی و برطرف كند.

این كارشناس اقتصادی در انتها تصریح كرد: تولید شفافیت در وزارت عریض و طویل كار باعث می گردد تا روابط كار و خیلی از امور مربوط به كارگر و كارفرما از نظم و ساماندهی بالایی برخوردار شود.

سامانه جامع روابط كار مرداد ماه سال قبل توسط وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی رونمایی گردید. این سامانه از چند زیرمجموعه شامل ثبت دادخواست ها، بررسی مشاغل سخت و زیان آور، حفاظت فنی و ایمنی، آموزش ایمنی نیروهای كار، بیمه بیكاری، بازرسی كار، ثبت و تایید و پیگیری قراردادهای كار، بیمه كارگران ساختمانی و طبقه بندی مشاغل تشكیل شده و ضمن تفكیك نوع قراردادهای كار اعم از دائم و موقت، كنترل و نظارت بر انعقاد قراردادها را بهبود بخشیده، زمینه شناسایی و ساماندهی قرارداده را فراهم نموده و از بستن قراردادهای سفید جلوگیری می كند. 

1397/04/19
20:10:44
5.0 / 5
4849
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است