منع بكارگیری بازنشستگان به خلبانان هم رسید

پرواز ۶۵ ساله ها ممنوع!

پرواز ۶۵ ساله ها ممنوع! كار و درآمد: سازمان هواپیمایی كشوری اعلام نمود كه خلبانان با سن بالای ۶۵ سال اجازه پرواز ندارند.رضا جعفرزاده - مدیر كل روابط عمومی سازمان هواپیمایی كشوری - در گفت وگو با ایسنا، اعلام نمود: طبق قوانین سازمان هواپیمایی كشوری و بر مبنای كنوانسیون شیكاگو خلبنانی كه سنی بالاتر از ۶۵ سال دارند اجازه پرواز نخواهند داشت.

به گفته وی، این قاعده شامل حال ایرلاین های دولتی و ایرلاین خصوصی می گردد و در این زمینه استثنایی وجود ندارد.

بر اساس اطلاعات عرضه شده از جانب جعفرزاده، خلبانان در ایرلاین های دولتی بعد از ۳۰ سال بازنشسته می شوند اما امكان آن وجود دارد كه بعد از آن هم تا سن ۶۵ سالگی به كار خود ادامه دهند. شركت های هواپیمایی غیر دولتی هم با همین سن اجازه استفاده از خلبنان خویش را خواهند داشت.

مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی این را هم اظهار داشت كه محدودیت سنی فعلی در ارتباط با هواپیماهای باری و پستی هم صدق می كند اما خلبانان برای پرواز با هواپیمای شخصی نیازی به رعایت این قانون ندارند.

طبق مقررات موجود خلبنان تا ۶۰ سالگی باید سالانه از نظر پزشكی معاینه شوند و برای خلبانان بالای ۶۰ سال این قاعده به هر شش ماه یك بار كاسته می شود.

به گزارش كار و درآمد به نقل از ایسنا، بعد از حادثه سقوط هواپیمای شركت آسمان و تردیدهایی كه درباره سن و شرایط سلامت خلبنان این پرواز صورت گرفت، خیلی از تحلیل گران این مسئله را مطرح نمودند كه باید به منظور جلوگیری از ابهام های آینده سخت گیری های بیشتری برای پرواز خلبانان مسن صورت گیرد.

در گزارش كمیته بررسی حادثه سازمان هواپیمایی كشوری از سقوط هواپیمای آسمان، سن و سلامت خلبان بعنوان عامل اثرگذار در حادثه مطرح نشد.


1397/07/10
14:30:57
5.0 / 5
4979
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است