علت سقوط هر دو بوئینگ ۷۳۷ یكی بوده!

علت سقوط هر دو بوئینگ ۷۳۷ یكی بوده! به گزارش كار و درآمد آنالیز داده های موجود در جعبه سیاه هواپیمای اتیوپی ایرلاینز شباهت های زیادی را به مورد مشابه خود در لئون ایر اندونزی نشان داده است.


به گزارش كار و درآمد به نقل از ایسنا، هفته گذشته بود كه یك فروند هواپیمای مسافربری بوئینگ ۷۳۷ ماكس تنها ۱۳ دقیقه پس از بلند شدن از زمین كه به سمت نایروبی، پایتخت كنیا در حال پرواز بود، سقوط كرد و تمامی ۱۵۷ سرنشین آن كشته شدند. با اینكه هنوز علت حادثه و سقوط هواپیما مشخص نشده است، اما خیلی از رسانه ها از نقص فنی كه یك مرتبه دیگر هم در هواپیمای مشابهی در اندونزی به وجود آمد و باعث سقوط آن شد، اطلاع داده اند.
طبق گزارش رویترز، حالا به نظر می آید با بررسی داده های موجود در جعبه سیاه هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مكس كه اخیرا در آفریقا سقوط كرده، معلوم شد كه علت حادثه و همینطور بسیاری دیگر از اطلاعات آن دقیقاً مشابه بوئینگی بود كه چند ماه پیش در لیون ایر اندونزی سقوط كرد. همان زمان خیلی از رسانه ها از نقص فنی و مشكل نرم افزاری در این هواپیمای جدید خبر دادند چراكه چند ماه پیش بود كه یك فروند از هواپیمای مذكور فعال در لیون ایر اندونزی هم تنها چند دقیقه بعد از بلند شدن از باند فرودگاه جاكارتا در آب های سواحل شرقی این كشور سقوط كرد، دقیقاًً گرفتار سرنوشت مشابهی شد و تمامی ۱۸۹ مسافر و سرنشین آن ناپدید و كشته شدند.
نتایج بررسی های سازمان هوانوردی فدرال آمریكا با همكاری شركت سازنده این هواپیما یعنی بوئینگ، پیش تر نشان می داد كه سیستم جدیدی كه از حسگرهای پیشرفته در نوك دماغه جت به كار برده شده، باعث سقوط آن شده است. این بدان معناست كه حسگرهای موجود در دماغه هواپیما احتمالاً به علت مشكلات نرم افزاری اطلاعات نادرستی به سیستم مركزی هواپیما مخابره كرده و این بدان معناست حتی در زمانی كه خلبان كنترل و هدایت هواپیما را بر روی اتو پایلوت (هدایت خودكار و اتوماتیك) می گذارد، این حسگرهای موجود در سیستم جدید، سر هواپیما را به سمت پایین می كشانند و این امر باعث می شود كنترل جت برای خلبان دشوار شود و به سرعت سقوط كند. همین امر باعث شد كه اندونزی سفارش این نوع از هواپیما از شركت بوئینگ را لغو كند و از مسئولان و مدیران آن درخواست بررسی دقیق و تحقیقات ویژه كند تا این غول هواپیماسازی از تكرار چنین حوادث ناگواری جلوگیری به عمل بیاورد.1397/12/28
22:21:28
5.0 / 5
4944
تگهای خبر: پرواز , سازمان , سیستم , شركت
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است